Tasarım Gazetesi
Bahar Korçan SunExpressin Yeni Üniformalarını Tasarladı

Bahar Korçan SunExpress'in Yeni Üniformalarını Tasarladı

Eylül 1, 2010
SunExpress Bahar Korcan 03SunExpress'in üniformaları Bahar Korçan'ın tasarımıyla yenilendi. İlk kez, SunExpress'in 20. yıl şöleninde düzenlenen bir defilede bizzat çalışanlar tarafından tanıtılan yeni üniformalar, Ağustos sonu itibarıyla kullanılmaya başlandı. Kabin ekiplerinin yanı sıra, şirketin Yer İşletme, Teknik ve Bilet Satış birimlerinin üniformaları da yeniden tasarlandı. SunExpress'in kurumsal kimliğini yansıtan üniformalar, şirketin modern ve yenilikçi yüzünü ortaya koyuyor. Bahar Korçan imzasını taşıyan koleksiyonda, lacivert ve beyazla birlikte, SunExpress'in yeni kurumsal rengi turuncu da kullanılıyor.

Kadın kabin memurları için tasarlanan, boyun kısmı hafif dik, yakasız, vücuda oturan kesimli ve inci düğmeli beyaz gömlekler, üniformaya abiye bir şıklık kazandırıyor. Vücudu saran, hakim yaka, dar kesimli ceket ve anvelop yelekler, koleksiyonun gözde parçaları arasında yer alıyor. Hareket kolaylığı sağlayan hafif karpuz kollu V yakalı elbiseler, turuncu ve beyaz şeritleriyle üniformaya farklı bir hava katıyor. Kadın kabin memurlarının giysilerini, turuncu ve mavi desenli fularlar tamamlıyor.

SunExpress Bahar Korcan 02

SunExpress Bahar Korcan 01

Erkek kabin memurlarının üniformalarında, gömlek üzerine derin V yakalı yelekler ve gümüş çift düğmeli ceketler kullanılıyor. Kravatlarda ise turuncu ve gri renkler ön plana çıkıyor.

Pilotların lacivert üniformaları, gümüş metal düğmeler ve SunExpress'in yenilenen kurumsal kimliğini yansıtan rozetlerle tamamlanıyor. Lacivert zemin üzerine mavi-beyaz çizgili kravatlar ise üniformaya seçkin bir hava katıyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter