Tasarım Gazetesi
Yılın Genç İnteraktif Medya Girişimcisi Yarışması 2

Yılın Genç İnteraktif Medya Girişimcisi Yarışması 2

Ağustos 22, 2010
British Council Türkiye, interaktif medya alanında çalışan yaratıcı girişimcileri destekleyip çalışmalarının önemini vurgulamak amacıyla Yılın Genç İnteraktif Medya Girişimcisi Yarışması'nın ikincisini düzenliyor.

Uluslararası Genç İnteraktif Medya Girişimcisi Yarışması programı, dünya çapında gelişmekte olan sektörlerde görülen başarılı çalışmaları desteklemeyi ve bu alanlarda daha fazla genç girişimcilerin yer almasını teşvik etmeyi amaçlıyor. Söz konusu yarışmayla hedeflenen, İngiltere'yle olan kültürel, yaratıcı ve ticari bağları kullanarak, interaktif medya alanına uluslararası iş dünyasındaki yenilikçi fikirleri taşıyabilmek.

Sektör Tanımı
- İnteraktif yazılım yayımlayan, geliştiren veya pazarlayanlar
- Internet, dijital televizyon, radyo ve mobil cihazlar için interaktif eğlence araçları geliştirenler
- Internet multimedya ve web tasarımcıları
- Dijital ve interaktif multimedya
- Interaktif pazarlama
- Interaktif ve multimedya etkinlik düzenleyenler
- Deneysel medya ile çalışanlar
- Bu alanda danışmanlık hizmeti verenler

Kimler Başvurabilir?
- 25-35 yaş aralığında,
- Yukarıda tanımlanan interaktif medya alanında çalışmakta olan,
- Sektörde Türkiye'de geleceğin liderlerinden olma potansiyeline sahip,
- Kendini iyi derecede sözlü ve yazılı ifade edebilecek İngilizce bilgisine sahip herkese açıktır.

Kazanan Kişiyi Ne Bekliyor?
Yarışmayı kazanan kişi Türkiye'de Yılın Genç İnteraktif Medya Girişimcisi unvanını kazanıp 13 - 23 Ekim tarihleri arasında, 14 ülkeden gelecek olan finalistlerin katılımıyla, İngiltere'de 21 Ekim'de düzenlenecek uluslararası yarışmada Türkiye'yi temsil edecek. Tüm masrafları British Council tarafından karşılanacak bu program kapsamında Türkiye finalisti İngiltere'nin önde gelen uluslararası üne sahip interaktif medya sektörü çalışanlarıyla görüşüp, tanışma fırsatı bulacak.

Program dahilinde finalistler Londra dışında başka bir kent ve/veya bölgeye giderek sektörün lider isimleriyle buluşacaklar. Turda çeşitli ziyaretler, toplantılar, seminerler ve etkinlikler yer alacak. Ayrıca, İngilitere'den interaktif medya alanında uluslararası üne sahip bir girişimcinin sunumuna katılarak başarı öyküleri ile ilgili soru sorma imkanı bulacaklar.

Programa aşağıda yer alan 14 ülke katılıyor:
Arjantin, Kolombiya, Çin, Endonezya, Estonya, Hindistan, Letonya, Lübnan, Meksika, Polonya, Rusya, Suudi Arabistan ve Türkiye.

Başvuru formu ve detaylı bilgi için www.britishcouncil.org.tr
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter