Tasarım Gazetesi
Orhan Irmak Tasarım Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında Beş Ödül Birden Kazandı

Orhan Irmak Tasarım Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması'nda Beş Ödül Birden Kazandı

Ağustos 10, 2010
Duru Sampuan

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl ilki düzenlenen ve Türkiye'de üretilmiş ambalajları konu alan Ambalaj Ay Yıldızları 2010 yarışması 6 Ağustos 2010'da sonuçlandı. WPO - World Packaging Organization (Dünya Ambalaj Örgütü) tarafından akredite edilen olan yarışmada, Orhan Irmak Tasarım farklı kategorilerde 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz ödül kazandı.

Ulusal ve uluslar arası bir çok yarışmada ödüller kazanmış olan Orhan Irmak Tasarım ekibi, Ambalaj Ay Yıldızları yarışmasında da Duru, Sensodyne, Arko Men, Arko Nem ve Sütaş Ayran markaları için hazırladıkları ambalaj tasarımı ve ürün teşhir standı projeleri ile beş farklı ödülün sahibi oldu.

Satış noktası sergileme, sunum ve muhafaza ürünleri kategorisinde Sensodyne Isoactive market standı tasarımı ile altın ambalaj ödülünün sahibi olan Orhan Irmak Tasarım, diğer altın ambalaj ödülünü de sağlık ve güzellik ürünleri kategorisinde strüktür tasarımı Vena Tasarım'a ait olan Duru Şampuan ambalaj grafik tasarımları ile kazandı. Aynı kategoride Arko Men ambalaj tasarımı ile gümüş ve Arko Nem Çatlak Önleme Kremi ambalajı ile bronz ambalaj ödülü kazanan Orhan Irmak Tasarım ekibi, içecek ambalajı kategorisinde de Sütaş Ayran ambalaj tasarımı ile bronz ambalaj ödülünü kazandı.

Ambalaj Ay Yıldızları 2010 yarışmasında beş ödül birden kazanarak ambalaj tasarımı alanındaki en iddialı tasarım ofislerinden biri olduklarını belirten Orhan Irmak, bu başarının arkasında on kişilik çok yetenekli bir tasarım ekibinin olduğunu ve bundan sonraki hedeflerinin yurt dışında büyümek olduğunu belirtiyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter