Tasarım Gazetesi
Şeffaflık Tasarım Sergisi

Şeffaflık: Tasarım Sergisi

Temmuz 21, 2010
Seffaflik Tasarim Sergisi 01

Kale Tasarım Merkezinin tasarım desteğini İstanbul dışına da taşıyarak hayata geçirdiği "Şeffaflık" Tasarım Sergisi, 19-24 Temmuz tarihleri arasında Çanakkale Kent Müzesi'nde ziyaretçileriyle buluşuyor. Bu sene ilki gerçekleştirilen Uluslararası Çanakkale Troia Şeffaf Beygir Film Şenliği ile eş zamanlı olarak sürdürülen sergi, bölgenin "Truva" destanıyla olan ilişkisine eleştirisel bir yaklaşımla kavram üzerine yoğunlaşırken; destanlara, insan ilişkilerine, günlük yaşama ve hayatın her alanına konu olan "şeffaflık" teması üzerine kurgulandı.

Seffaflik Tasarim Sergisi 02

Seffaflik Tasarim Sergisi 03

Çanakkale'de gerçekleştirilen ilk tasarım projesi olma özelliğini taşıyan "Şeffaflık" Tasarım Sergisi, şeffaflık kavramına tasarım perspektifinden bakılmasını sağlarken, tasarımın daha geniş kitlelere duyurulması ve farkındalığının yaratılmasını hedefleniyor.

Aslı Kıyak İngin, Aysun Altındağ-Meltem Maralcan, Demir Obuz-Sema Obuz-Mehtap Obuz-Nil Deniz-Funda Mehter, Erdem Akan, Gamze Güven, Mehtap Elaidi, Orhan Irmak, Tamer Nakışçı'nın yer aldığı sergiye endüstriyel ve moda tasarımı gibi, tasarımın farklı dallarından 13 tasarımcı hayat verdiği sergi 24 Temmuz Cumartesi gününe kadar, saat 10.00 - 19.00 saatleri arasında gezilebilir.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter