Tasarım Gazetesi
Lets Stick Together Birlikte Düşleyip Üretelim

Let's Stick Together: Birlikte Düşleyip Üretelim

Temmuz 20, 2010
Aziz Sariyer sorgulayici questioner

22 Temmuz - 4 Ekim 2010 tarihleri arasında Sultanahmet'teki Cumhuriyet Müzesi'nde Rektör Prof. Dr. M. Zafer Gül ve Belçika Başkonsolosu François Del Mairmol tarafından "Let's Stick Together: Birlikte Düşleyip Üretelim" Sergisi açılacak.

1988'den günümüze bir düşünceye bağlı "konsept" sergiler düzenleyen tasarım ve sanatın ayrılmaz bütünlüğünü vurgulayan Belçikalı LABO gurubu organizasyonu ile hazırlanan "Let's stick together" adlı koleksiyon Cumhuriyet Müzesinde yer alacak olan bu sergi ile İstanbul'un son on senede hareketlenen tasarım etkinliklerine bir yenisini daha ekliyor. Serginin ilk açılışı 2010 yılı Ocak - Mart ayları arasında Design Vlaanderen Tasarım kurumu işbirliği ile Brüksel'de gerçekleşti. İki kuruluşun tasarımcılara yaptığı geniş kapsamlı davet modern olduğu kadar geleneksel, kavramsal olduğu kadar işlevsel ve eğlenceli ve aynı zamanda ciddi yaklaşımları ile LABO ile gelenekselleşmiş ilgi çekici tasarım örneklerini ortaya çıkarıyor. Brüksel'de açılan sergide, 8 ülkeden 80 sanatçı ve tasarımcı 120 çalışması ile yer aldı.

Linde Hermans sticky fingers


22 Temmuz 2010 tarihinde açılacak olan İstanbul Sergisinde Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İçmimarlık Bölümü öğrencileri ile Belçika Mechelen Üniversitesi öğretim üyesi ve Labo Grubu Kurucusu Prof. Patrick Reuvis ve İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Meltem Eti başkanlığında Şubat 2010 tarihinde 25 öğrenci ile gerçekleştirilen workshop çalışması sonuçları ve Türkiye'den katılan tasarımcıların işleri aynı düşün parçası olarak bu sergide yer alacak.

Axardt by Wies and Els Chatelaine

Bu koleksiyonda dünyanın her tarafından farklı kültürlerden tasarımcı ve sanatçının nesne olarak 'baston'u üretimlerinin bir parçası olarak tasarımlarında yer verdiklerini tasarımın sanatla buluşmasının çarpıcı ve zengin ifade çeşitliliklerini görebileceksiniz. Sultanahmet'te Cumhuriyet Müzesi açılacak "Let's Stick Together: Birlikte Düşleyip Üretelim" sergisine tasarımcıları ve sanatçıları birlikte düşleyip üretmeye davet ederken 'baston'un nesne olarak işlevinin çok ötesinde boyutlara taşındığını birlikte izleyeceğiz.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter