Tasarım Gazetesi
ALD İstanbul Mimari Aydınlatma Günü

ALD İstanbul: Mimari Aydınlatma Günü

Temmuz 3, 2010
Ald Istanbul Mimari Aydinlatma Gunu 01

ALD İstanbul ilki 25 Ekim 2010′da gerçekleşecek, kendini mimari aydınlatma tasarımına adamış, uluslararası bir konferans. ALD İstanbul'da amaç, merkez Türkiye olmak üzere, Rusya, Türk Cumhuriyetler'i, Ortadoğu ve yakın coğrafya içerisindeki mimari aydınlatma profesyonellerini biraraya getirmek ve bilgi paylaşımı imkanlarını artırmak.

Uluslararası alanda başarılı çalışmaları ile dikkatleri çeken mimar ve aydınlatma tasarımcılarının ev sahipliğini yapacak etkinlik sayesinde katılımcılar, ışık ve uygulamalar ile ilgili en doğru ve güncel örneklere ulaşma şansını bulacaklar.

ALD İstanbul, sunumlar dışında da zengin bir içerik sunuyor. Aydınlatma tasarımı ve algılanmasında kültürel geçmişin önemi ortada. Aynı rengin farklı kültürlerdeki anlamlarının farklı oluşu gibi, ışığın kullanımı da değişiyor. Bu anlamda "Aydınlatma Tasarımı ve Kültür" konulu Pecha Kucha Gecesi sayesinde, farklı kıta ve kültürlerden gelen aydınlatma tasarımcıları tecrübelerini 20 slayt x 20 saniye mantığıyla katılımcılarla paylaşacak.

Kokteyl eşliğinde gerçekleşecek bu interaktif geceyi, Türk aydınlatma tasarımcıları tarafından tasarlanacak olan "Oyun alanı" konseptli dış aydınlatma enstalasyonu takip edecek.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter