Tasarım Gazetesi
CubeDot Kaleden Yaratıcılığı Kışkırtan Yeni Koleksiyon

Cube&Dot: Kale'den Yaratıcılığı Kışkırtan Yeni Koleksiyon

Haziran 4, 2010
Cube and Dot 01

Kale Grubu, banyolarda bütünsel çözümleri destekleyen "Yapıda Uyum Stratejisi" çerçevesinde yeni ve özgün bir tasarım anlayışını simgeleyen Cube&Dot Koleksiyonu'nu tüketicilerle tanıştırmaya hazırlanıyor. Günümüz biçim anlayışına yeni bir yorum getiren Cube&Dot Koleksiyonu ile Kale Grubu, tüketicilere seramik, vitrifiye ve banyo mobilyalarından oluşan bir "tasarım platformu" sunuyor. Genç tasarımcı Tamer Nakışçı'nın imzasıyla hayat bulan koleksiyon, Kale Grubu'nun yeni tasarım anlayışının örneği olarak; estetik, işlevsel, eğlenceli, trendi yakalayan, özgün, çözüm odaklı ve ulaşılabilir tasarımı simgeliyor.

Banyolarda uyumlu tasarımı vaad eden koleksiyon aracılığıyla Kale Grubu, tasarımı, nihai tüketicinin kendi zevkiyle ve tercihleriyle yönlendirmesine imkân verecek kadar içselleştiriyor. Cube ve Dot Koleksiyonu, bu etkileşimi dijital ortama da taşıyarak bir ilke imza atıyor ve kullanıcılara www.cubeanddot.com internet adresi üzerinden kendi mekânlarını tasarlayabilecekleri bir araç sunuyor.

Cube and Dot 02

Cube and Dot 03

Cube and Dot 04

Kale'den Ezber Bozan Tasarım Anlayışı
Kale Grubu markaları olarak yıllardan bu yana oluşturulan tasarım geleneğiyle yenilikçi olmayı hedefleyerek tüketicilerine seçerken, uygularken, kullanırken kolaylık sağlayan uyumlu tasarım ve hizmetler sunmaya odaklandıklarını belirten Kaleseramik Pazarlama Müdürü Burak Orhun, tüketicilere kendi hayal güçleri doğrultusunda şekillendirebilecekleri bir araç sunduklarını iletti.

Cube&Dot Koleksiyonu'nun tüketiciyi tasarım sürecine dâhil ettiğini vurgulayan Orhun, "Bu yeni koleksiyonumuzla hem seramik, vitrifiye ve banyo mobilyaları ile birbirini tamamlayan bir banyo çözümü sunuyoruz hem de bu ürünlerle birlikte yaşayacak tüketicileri tasarımına dâhil olmaya davet ediyoruz" dedi.

Cube and Dot 05

Tasarım sürecinde Kale Grubu ile bütünsel bir anlayış içerisinde hareket ettiğine işaret eden Cube&Dot Koleksiyonu'nun tasarımcısı Tamer Nakışçı, "Tasarımın ruhunu bütün banyoya yansıtan seramik, vitfiye ve banyo mobilyası tasarımları gerçekleştirdik" dedi. Nakışçı, koleksiyonda yalınlığı korurken, hem tasarım, hem de üretim teknolojileri açısından sınırları zorlayan, akılcı ve çarpıcı çözümler ve detaylar kullanıldığının altını çizdi.

"Cube&Dot Koleksiyonu ile amacımız sadece banyo ve seramik dünyasında yeni bir şeyler söylemek değil, bu ürünü kullanacak olan mimarların ve son kullanıcıların neler söyleyeceklerini, onların elinde bu ürünün nasıl şekillendiğini, yaratıcılıklarının onları nerelere götürdüğünü görmek" ifadesini kullanan Nakışçı, ürünün tasarım ve üretim sürecinden sonra serüveninin insanlarla birlikte gelişmeye devam edeceğine dikkat çekti.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter