Tasarım Gazetesi
5 Uluslararası Öğrenci Trienali

5. Uluslararası Öğrenci Trienali

Haziran 4, 2010
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin ev sahipliğinde başlayacak 5. Uluslararası Öğrenci Trienali'ne, 46 ülke ve 94 kurumdan 500'ü aşkın uluslararası öğrenci katılıyor.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti projeleri kapsamında kutlanacak trienal 7 Haziran 2010'da Acıbadem Fakülte Kampüsünde başlıyacak.

8-9 Haziran'da fakülte konferans salonunda "Doğunun Batısı, Batının Doğusu: Sanat ve Tasarımda Yeni Yaklaşımlar" sempozyumu ve "Film Günleri" düzenleniyor.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Erkmen İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkentinin en geniş kapsamlı ve coşkulu projeleri arasında yer alan buluşmanın dünyanın çeşitli renklerini, değişik sanat anlayışlarını, değişik sanat eğitim metotlarını gençlerin sanat ürünleri ile kıyaslayabileceği bir ortam yaratmayı amaçladığını ifade etti.

Etkinlik kapsamında öğrencilerin, İstanbul'un Asya ve Avrupa yakasında geniş kapsamlı sergiler açacağını, sempozyumda sanatçının doğu ve batıdaki yerini ve yeni teknolojilerin de batı ve doğuyu nasıl etkilediğini tartışacaklarını kaydeden Erkmen, öğrencilerin ayrıca sanatın Türkiye'de, İstanbul'un batısında ve doğusunda da nasıl bir yeri olduğunu masaya yatıracaklarını aktardı.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından üç yılda bir düzenlenen Uluslararası Öğrenci Trienali bu yıl beşincisi yapılıyor.

Dünyanın en önemli sanat ve tasarım kurumlarının bulunduğu 44 ülke, 93 sanat ve tasarım kurumu Asya ve Avrupa yakasında gerçekleştirilen sergilerle biraraya geliyorlar.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter