Tasarım Gazetesi
Kurye Uluslararası Video ve Dijital Sanatlar Festivali 2010

Kurye Uluslararası Video ve Dijital Sanatlar Festivali 2010

Mayıs 3, 2010
Bu sene ikincisi düzenlenen Kurye Uluslararası Video Festivali, 7 - 16 Mayıs tarihlerinde Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü ve İstanbul Modern Sinema'da seyircileriyle buluşacak.

Kurye Video Organizasyonu'nun düzenlediği festival, uluslararası video seçkilerinin yanı sıra Türkiye'de eşi benzeri görülmemiş bir workshop programıyla İstanbul'un dikkatini video ve dijital sanatlara çekmeye hazırlanıyor.

Geçen seneki festivalin gördüğü yoğun ilgi ardından Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'a 2010 senesinde bir değil iki festival kazandırmayı planlayan Kurye, Mayıs ayında düzenlenecek ilk etkinliğinde workshoplara ve uluslararası partnerlerinin gösterimlerine ağırlık verecek.

Kasım ayında ise merakla beklenen onur konuğu ve yan etkinlikleriyle İstanbullu sanatseverlere unutulmaz anlar yaşatacak.

7 - 16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Kurye Uluslararası Video Festivali'nin açılış etkinliği olan ve İstanbul Modern Sinema işbirliğiyle gerçekleşen Fransız dijital sanatçı grubu Pleix'in sunumunu takiben festival, workshop ve video gösterimleriyle devam edecek.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter