Tasarım Gazetesi
İntera İç Mekan Ödülleri 2010

İntera İç Mekan Ödülleri 2010

Mayıs 3, 2010
Intera Ic Mekan Odulleri 2010

Arkitera Mimarlık Merkezi ve Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı işbirliğiyle 2010 yılı itibariyle iç mekan tasarımlarının ödüllendirileceği yeni bir ödül hayata geçiriliyor. Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı kapsamında düzenlenecek olan İNTERA İç Mekan Ödülleri ile Türkiye'nin iç mekan tasarımı konusunda nitelikli işlere imza atan mimarlarının ve tasarımcılarının ödüllendirilmesi amaçlanıyor.

İNTERA İç Mekan Ödülleri'ne, son 2 yıl içinde tamamlanan projeleriyle katılabilecek olan tasarımcılar "Konutlar", "Eğlence, Yeme-İçme ve Kültürel Mekanlar", "Ticari Mekanlar", "Ofis Mekanları" ve "Konaklama Mekanları" olmak üzere 5 ayrı kategoride başvuru yapabilecekler.

Jüri üyeleri arasında Aziz Sarıyer, Betina Hakko, Hasan Mingü, Faruk Malhan, Melda Narmanlı Çimen, Meltem Eti Proto, Mustafa Taviloğlu, Senem Onur ve Yıldırım Kocacıklıoğlu'nun yer aldığı İNTERA İç Mekan Ödülleri 2010'da değerlendirme kriterleri olarak "fonksiyona uygunluk", "form-fonksiyon ilişkisi", "estetik bütünlük ve uyum", "konsept" ve "uygulama kalitesi" öne çıkıyor.

İNTERA İç Mekan Ödülleri 2010'un ödül töreni 30 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında CNR Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı sırasında düzenlenecek. Ayrıca, 4 gün sürecek fuar süresince finale kalan projelerin paftalarından oluşan bir sergi de ziyaretçilerle buluşacak.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter