Tasarım Gazetesi
Tasarımın 200ü

Tasarım'ın 200'ü

Nisan 30, 2010
Tasarim 20020 yaşını geride bırakan TASARIM dergisi 200. sayısı ile okuyucuları ile buluşuyor. İKİ YÜZ, 2 YÜZ, 200 gibi kelime oyunlarını kullanarak bir ayna şeklinde tasarlanan dergi kapağındaki "20 yıldır tasarımcının yansıması" mottosu derginin içeriğini özetliyor.

224 sayfa yayınlanan Tasarım dergisi içeriği, özel sayıya özel olarak hazırlandı. Tüm dergi içeriğinden haber, ürün tanıtımı, kısa haber, proje, röportaj ve makale gibi başlıklar atılarak dergi "2" bölüme ayrıldı.

Birinci bölümde Tasarım dergisinin nostalji sayfaları yer alıyor. Bu sayfalarda 1. Sayıdan 199.sayıya kadar olan tüm dergi kapaklarına ve dönemin önemli proje, haber, röportaj ve incelemelerinden oluşan bir seçkiye yer verildi. Türk tasarım dünyasında geçmişe doğru bir yolculuğa çıkacağınız bu sayfalarda pek çok mimarın ilk projeleri, ilk röportajları ve ürün tanıtımları rastlamak yüzünüzü güldürecek.

İkinci bölümde ise toplam 25 mimar/iç mimar ve tasarımcı adeta bir arşiv niteliğinde oluşturulan konseptte yerlerini aldı. Her birinin TASARIM dergisi, 200. sayı ve Türkiye'de mimarlık yayıncılığı konusundaki görüşlerine yer verildikten sonra yine hepsinin kendi içlerinde geçmişten bugüne gerçekleştirdikleri proje/tasarımlarına yer verildi.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter