Tasarım Gazetesi
Kale Tasarım Merkezi Herkes için Tasarım Platformunu Ağırlıyor

Kale Tasarım Merkezi Herkes için Tasarım Platformu'nu Ağırlıyor

Nisan 19, 2010
"Herkes için Tasarım" Platformu EIDD (Design For All Europe) amaç, ilke ve faaliyetlerini aktarmak üzere düzenlenecek tanıtım konferansı için, Kale Tasarım Merkezi, TAG Platform ve Bilgi Üniversitesi Tasarım Kültürü Yönetimi Programı'nın işbirliği ile Türkiye'ye geliyor.

EIDD - Design for All Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Finn Petren ve Dış İlişkiler Yöneticisi Pete Kercher'in katılımıyla gerçekleşecek konferans 20 Mayıs 2010 Perşembe günü saat 18:00'de Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü'nde organize edilecek.

Konferans kapsamında Petren ve Kercher Türkiye'de bu platforma ilgi duyanlarla bir araya gelerek deneyimlerini aktaracak.

Avrupa'nın 22 ülkesinde, "herkes için tasarım", "herkes için yaşanabilir kentler" temalı çalışmalar yapan ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin biraraya gelmesi ile kurulan EIDD - Design For All Europe Platformu, katılımcılığı, eşitliği ve sürdürülebilirliği temel alan tasarım felsefesini, tasarımcı, üretici ve kullanıcıya benimseterek bu anlayışı yaygınlaştırmak ve yaşam kalitesini artırmak için çalışıyor.

Türkiye'den de TAG Platform, EIDD'nin ilk Türk katılımcısı olmak üzere üyelik sürecini başlattı.

Ayrıntılı bilgi için Yeşim Bilgi Yörükoğlu 212 371 53 94.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter