Tasarım Gazetesi
Emre Arolat Barcelonada

Emre Arolat Barcelona'da

Nisan 13, 2010
Emre Arolat, Evidea Konutları hakkında sunuş yapması için Fundacio Mies van der Rohe Faundation ve Docomomo International tarafından 16-17 Nisan tarihlerinde Barcelona'da organize edilecek olan Coup de Des 2010 Konferansı'na konuşmacı olarak davet edildi.

Emre Arolat, bu sene "Modernizm'in Doğu Akdeniz Şehirlerindeki Mimari ve Kentsel Yansımaları ile Çağdaş Aracıları" temasının ele alınacağı Barcelona'daki Coup de Des 2010 Konferansı'nda Evidea Konutları hakkında bir sunuş gerçekleştirecek ve projeyi World Architecture Community'nin kurucusu ve mimarlık eleştirmeni Süha Özkan ile tartışacak.

Dünyanın önemli mimarlarının Beyrut, Tel Aviv ve Đskenderiye gibi Doğu Akdeniz şehirlerindeki çeşitli projelerini sunacağı Coup de Des 2010 Konferansı'nda, Emre Arolat İstanbul Çekmeköy'deki Evidea Konutları'nı anlatırken, Massimilliano Fuksas Tel Aviv'deki 'Peres Barış Merkezi'ni, Agni Petridou Nicosia'daki 'Walled City'nin Rehabilitasyonu Projesi'ni, Amira El Solh Beyrut'taki 'Solidere Yerleşimi'ni ve Craig Dykers İskenderiye'deki 'İskenderiye Kütüphanesi'ni tanıtacak.

Küratörlüğünü Xavier Costa'nın yaptığı Coup de Des Konferansı'nın açılış konuşmalarını ise Ana Tostoes ve Sibel Bozdoğan gerçekleştirecekler.

Ana Tostoes'in "Tel Aviv'in Beyaz Şehri" başlıklı konuşmasının ardından söz alacak olan Sibel Bozdoğan "İstanbul ve Doğu Akdeniz'de Modern Mimarlık" konusuna değinecek.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter