Tasarım Gazetesi
Tasarım 199 Konutlar

Tasarım 199: Konutlar

Mart 15, 2010
Tasarim 199TASARIM 199. Sayısında geniş ölçeğini biraz daraltarak konut yapılarının içine sızıyor. Kimisi bir sahil kenarında, kimisi şehrin atardamarları üzerinde, kimisi fütüristik duruşu kimisi keskin geometrisi ile öne çıkan pek çok farklı mimari bakış projeler sayfalarında yerlerini alıyor. Ayrıca yoğun fuar temposu içine bir anda giren dekorasyon ve özellikle mobilya sektörü bu ay Mobilya kataloğu ile yeniliklerini TASARIM okuyucuları ile paylaşıyor.

İçinde yaşayacak farklı karakterlerden ilham alan, malzeme, ölçek, söylem ve yöntem bakımından farklı, bu sefer kendileri projeler sayfalarına konuk olan konutlar: İstanbul Büyükdere Caddesi'nde yükselen bir ikon, Tabanlıoğlu Mimarlık'tan Türkiye'nin en yüksek binası "İstanbul Sapphire", farklı metrekarelere uygun çözümler sunan 7 proje Murat Soygeniş'den, doğal olduğu kadar fantastic bir yapı Javier Senosiain imzalı "Nautilus Evi", Clorindo Testa-Ezequiel Rivarola tarafından zorlu iklim şartları ile müzadele eden, ismini bir yunus türünden alan "Pontoporia Evi", kaliforniya'dan yardımsever bir apartman projesi, Türkiyedekilerin aksine dar gelirli vatandaşlara lüks bir yaşam sunan Gish Toplu Konutları, sert görünüşe aldanmayın içi sıcacık bir yuva Ippolito Fleitz imzalı 3 katlı konut, sessizliği dinleyin, evinizle dialoğa geçin Antonino Cardillo size masalsı evi "Concrete Moon (Beton Ay)'a çağırıyor, MMW Architects'in projeyi bir heykel gibi işlediği, sahibinin sanat sevgisinden ilham alan bir Villa, siyah geometrisi Cor-Ten dış yüzeyi ile YH2 tasarımı Siyah bir Villa ve son olarak Baumgartner'den her yanında başka bir yaşam sunan K+JC House.

Ayrıca Maison&Objet Fuarı, IMOB İstanbul Mobilya Fuarı, Uluslararası Endonezya Mobilya Fuarı (IFFINA), Salone del Mobile, Light+Building fuar değerlendirmeleri ve haberleri, UEFA "Only A Game?" sergisi, Atilla Kuzu'nun yeni mobilya koleksiyonu "Atilla", Mimarın Mutfağı 8 bu sayıdaki konulardan bazıları.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter