Tasarım Gazetesi
İçmimarlık Öğrencileri İzmir Ekonomi Üniversitesinde Buluştular

İçmimarlık Öğrencileri İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Buluştular

Mart 9, 2010
Icmimarlik Ogrencileri Bulusmasi

Türkiye'de yaklaşık 25 üniversitede eğitim almakta olan içmimarlık öğrencileri, 27 Şubat'ta İzmir Ekonomi Üniversitesi İçmimarlık öğrencilerinden oluşan 45 kişilik organizasyon ekibi tarafından düzenlenen buluşmada bir araya geldiler.

Konak Belediyesi ve Başkan Hakan Tartan'ın katkıları gerçekleşen organizasyonda Mimarlar Odası İzmir Şube Başkanı Hasan Topal, İçmimarlar Odası Genel Başkanı Turan Tektürk, İçmimarlar Odası İzmir Şube Başkanı Filiz Ultav, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İçmimarlık Bölüm Başkanı Burak Kaptan ve İzmir Ekonomi Üniversitesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı Markus Wilsing'in yer aldığı "İçmimarların İmza Hakkı" konulu oturumun ardından, mimarların duayeni Cengiz Bektaş, Bilkent Üniversitesi'nin eski öğretim üyesi Nilgün Çarkacı ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Tevfik Balcıoğlu "Sınırlar: İçmimarlık ve Mimarlık" konusunda deneyim ve görüşlerini öğrencilerle paylaştılar.

Dogan Hasol

Murat Dede

Balçova Belediyesi, Pınar, Dr. Oetker, Pepsi, Kuru Kahveci Mehmet Efendi gibi firmaların sponsorluğunda verilen öğle yemeğinin ardından öğrenciler, "Yenilikçi Bir Ofis: Yalın Tan ve Jeyan Ülkü" başlıklı oturumda Yalın Tan'ı ve deneyimlerini dinlediler. Barbaros Şansal'ın "Tasarım Sahteciliği ve Etik" konulu sohbetinden sonra, Yapı Endüstri Merkezi'nin kurucusu üstad Doğan Hasol "Örgütlenmenin Önemi ve Deneyimler" hakkında konuştu.

Öğrencilerin kendi aralarında da görüş alışverişinde bulundukları paylaşım kokteylinin ardından Organizasyon Ekibi Başkanı Murat Dede'nin "TMMOB İçmimarlar Odası'nın 24 Ekim 2009'da Ankara Çankaya Üniversitesi'nde düzenlediği öğrenci kurultayında verdiğimiz sözü tutup yaklaşık 3,5 ay gibi bir süreçte ekibimizle bu buluşmayı gerçekleştirmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Birincisini gerçekleştirerek birlik olma yolunda attığımız büyük adımın devamının geleceğine inanıyoruz" sözleri üzerine ikinci buluşmanın İstanbul Teknik Üniversitesi'nde gerçekleşmesine oy birliğiyle karar verildi.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter