Tasarım Gazetesi
Kale Tasarım Merkezi 26 Şubatta Adnan Serbesti Ağırladı

Kale Tasarım Merkezi 26 Şubat'ta Adnan Serbest'i Ağırladı

Mart 8, 2010
Kale Tasarim Merkezi Adnan Serbest 01

Kale Grubu ile İstanbul Bilgi Üniversitesi Tasarım Kültürü ve Yönetimi Programı ortaklığında kurulan Kale Tasarım Merkezi'nin her ay tasarımın farklı disiplinlerinden öğrencilerle profesyonelleri bir araya getirdiği KTM-209 Buluşmaları'nın bu ayki konuğu Adnan Serbest'ti.

Tasarımları Viyana Devlet Müze'sinde sergilenen, ev ve ofis mekanları için kendi adını taşıyan markasıyla uzun yıllardır mobilya tasarımı üzerine çalışmalarını sürdüren Adnan Serbest'in konuk olduğu KTM209 Bulusmaları'nın beşincisi 26 Şubat Cuma günü; ODTÜ, İTÜ, Yeditepe, Anadolu, Doğuş, Kadir Has, Marmara, Bahçeşehir ve Mimar Sinan Üniversitelerinden 30 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kale Tasarim Merkezi Adnan Serbest 02

Kale Tasarim Merkezi Adnan Serbest 03

Kale Tasarim Merkezi Adnan Serbest 04

Alışılmış konferans formatının dışına çıkarak, daha interaktif bir ortamda tasarım deneyimlerinin paylaşılmasını amaçlayan "KTM 209 Buluşmaları"nda bu ay, mobilya tasarımının, yalın çizgilerden markaya uzanan yolculuğu konu alındı.

Doğanın çizgilerini sadeleştirerek oluşturduğu yaşam formlarını kendi adını taşıyan mobilya markasına yansıtan tasarımcının projelerini yakından dinleme fırsatı yakalayan öğrenciler, kendilerine verilen tasarım briefi üzerinden ilerledikleri atölye çalışmasında kendi projelerini de paylaşma olanağı yakaladılar.

Öğrencilerin, sektörün önde gelen tasarımcı ve firmalarıyla kontak kurmasını esas alan "KTM 209" buluşmaları kapsamında, jüri tarafından seçilen grup üyelerine Adnan Serbest'in tasarım ofisinde staj yapma imkanı sağlandı.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter