Tasarım Gazetesi
TASARIM 198 Yemyeşil

TASARIM 198 Yemyeşil

Şubat 13, 2010
TASARIM 198Tasarım Şubat sayısında dünya gündeminin birinci sırasında yer alan "ekoloji" temasını mercek altına yatırıyor.

Mimarlık dünyasının tüm aktörlerinin yer bulduğu sayıda, akademisyenler, mimarlar, endüstriyel tasarımcılar, sektörün önde gelen yapı malzemeler, mobilya, inşaat firmaları, moda tasarımcıları yerlerini alıyor. Herkesin konuya karşı duyarlı olması gerektiği bu sayıda "ekoloji"ye dair her şeyi bulmanız mümkün.

Pasif evler, yeşil duvarlar, yalıtım ve alçının enerji korumadaki önemi, yeşil duvarlar, sürdürülebilir mimarlık örnekleri, doğal malzeme kullanımı ile yaratılan tasarım ürünleri gibi pek çok farklı perspektiften konu incelemeleri ile TASARIM bu ay baştan aşağı yeşile boyandı.

Varya Meridian projesi, Tabanlıoğlu Mimarlık imzalı Levent Loft projesi, Antalya Eko Ev, LEED sertifika sahibi ve sürecini yaşayan pek çok uluslar arası mimarlık firmasına ait toplam 12 sürdürülebilir proje, Nurus firması genel müdürü Güran Gökyay, Çevre Dostu Binalar Derneği (ÇEDBİK) Başkan yardımcısı Duygu Erten, DOW Bina Çözümleri Bölüm Başkanı Durmuş Topçu röportajları, yaklaşmakta olan fuar haberlerinden Peter Vetsch'in Toprak Evleri'ne uzanan bir yolculuk Tasarım 198'de sizleri bekliyor.

Ayrıca 200. Sayıya 2 kala yenilikçi duruşu ile tasarım dünyasının kalbinde konumlanan TASARIM'ın yeni boyutu okurlarının beğenisine sunuldu. 22x30 cm boyutuyla artık rahatlıkla çantalarınızda taşıyabileceğiniz yeni ergonomik tasarımı ile TASARIM artık her yerde sizinle.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter