Tasarım Gazetesi
İstanbul Moda Akademisi Tanıtım Günleri

İstanbul Moda Akademisi Tanıtım Günleri

Şubat 13, 2010
İstanbul Moda Akademisi (İMA), moda alanında kariyer planlayan gençlere yol haritası çizen eğitim programlarına yönelik 10 Mart 2010 Çarşamba günü Nişantaşı'ndaki merkezinde open days/tanıtım günü düzenliyor.

Modaya 360 derece yaklaşan eğitim programları ile moda alanında kariyer hedefleyen gençlere sağlam bir altyapı sunan İMA; uzun zamandır üzerinde çalıştığı University of the Arts London (UAL) tarafından akredite edilen "Moda Tasarımı ve Teknolojisi" (FDA, Fashion Design and Technology Programme) programını Ekim 2010'da hayata geçirmeye hazırlanıyor.

İMA ve LCF işbirliğinde yürütülecek Moda Tasarımı ve Teknolojisi Programı'na devam eden öğrenciler; iki sene boyunca İMA'da, müfredatı LCF tarafından kurgulanmış yüzde 70'i LCF eğitmenleri tarafından aktarılacak uygulama yoğun bir eğitim programına tabi tutulacaklar. Bu programı başarıyla tamamlayan öğrenciler, hem İMA hem de LCF diploması almaya hak kazanacaklar. Bu etapta dileyen öğrenciler endüstride iş imkanları bulabilecek, dileyen öğrenciler ise Londra'da dört haftalık bir geçiş programının ardından bir sene daha eğitimlerine devam ederek, başarıyla tamamlamaları durumunda University of the Arts London'dan lisans diploması alabilecekler.

İMA'da London Collage of Fashion işbirliğiyle hayata geçirilecek bu programlar ile endüstrinin ihtiyaç duyduğu niteliklere sahip, yenilikçi düşünce sistemine uyum sağlamış, problem çözme becerisi yüksek ve teorik bilgilerini iş hayatının gerçeklerine adapte edebilen profesyoneller yetiştirilmesi hedefleniyor.

Open Days / Tanıtım Günleri
10 Mart 2010 Çarşamba - saat 14.00
İstanbul Moda Akademisi - Nişantaşı
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter