Tasarım Gazetesi
Electrolux Design Lab Uzay Çağının Ev Aletlerini Arıyor

Electrolux Design Lab Uzay Çağı'nın Ev Aletlerini Arıyor

Şubat 9, 2010
Electrolux Design Lab

Dünya beyaz eşya devi Electrolux, bu yıl 8'incisini düzenlediği Design Lab Tasarım Yarışması'nın temasını "2'nci Uzay Çağı" olarak belirledi. Her yıl dünyanın dört bir yanından lisans ve lisansüstü binlerce endüstriyel tasarım bölümü öğrencisinin katılımıyla ev aletleri dünyasında tasarıma odaklanan Design Lab Tasarım Yarışması'na son başvuru tarihi 1 Mayıs 2010.

Hızla artan dünya nüfusu ve buna bağlı olarak yaşam alanlarının küçülmesinden yola çıkan Electrolux, Design Lab 2010'un temasını "2'nci Uzay Çağı" olarak belirledi. 2050 yılında dünya nüfusunun yüzde 74'ünün kentlerde yaşayacağı ve buna bağlı olarak evlerin ve ev eşyalarının da daha küçük olacağını göz önünde bulunduran Design Lab ekibi, genç endüstriyel tasarımcıları ev aleti tasarımlarıyla bu çağa ışık tutmaya davet ediyor. Design Lab 2010'da katılımcılardan alan kullanımını da optimize etmek şartıyla; 2'nci Uzay Çağı'nda insanların yiyeceklerini nasıl hazırlayıp saklayacaklarına, elbiselerini ve bulaşıklarını nasıl yıkayacaklarına ya da kurutacaklarına dair zamana, mekana uygun, yenilikçi, kullanışlı, yaratıcı ve çevre dostu çözüm önerileri bekleniyor.

Başvuruların 1 Mayıs 2010 günü son bulacağı Desing Lab 2010 Yarışması'nın finali 23 Eylül 2010'da Londra'da yapılacak. Yarışmanın birincisi 5000 Euro para ödülü ve Electrolux Global Tasarım Merkezi'nde 6 aylık ücretli staj yapma olanağı kazanacak. İkinciye 3000, üçüncüye ise 2000 Euro para ödülü verilecek olan Design Lab 2010'da finale kalan bütün projeler final etkinlikleri süresince sergilenecek.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter