Tasarım Gazetesi
Ekodünya 2010 Yapı Enerji ve Çevre

Ekodünya 2010: Yapı, Enerji ve Çevre

Ocak 4, 2010
Yapı-Endüstri Merkezi tarafından, 27 - 30 Mayıs 2010 tarihlerinde, İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy'de düzenlenecek olan Ekodünya Fuarı ve Kongresi, sektörün Türkiye'deki ilk ve tek çatı etkinliği olacak.

Çevre dostu ürün ve hizmetlere olan talebi ve duyarlılığı artırmayı hedefleyen Ekodünya 2010 Fuar ve Kongresi özel sektör, hükümet, yerel yönetimler, ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşları, dernekler ve birliklerin bir araya geleceği, sektör ile ilgili gelişme ve yeniliklerin paylaşılacağı bir buluşma noktası olacak.

Küresel kriz sonrası yenidünya düzeninin ilk kuralı olan sürdürülebilir düşünce, çevre dostu yapılaşma, alternatif enerjiler ve sürdürülebilir kalınma iş dünyasının gündemine taşındı.

"Yeni sürdürülebilirlik" tanımının yaşamımıza girmesiyle, bugüne kadar hep alt bir açılım olarak algılanan "sürdürülebilirlik" artık önemli bir üst sektör olarak ortaya çıktı.

Ekodünya 2010 Fuar ve Kongresi; "çevre dostu yeşil bina" ve "sürdürülebilir kalkınma" kavramlarını en etkin bir şekilde kamuoyuna duyurmayı, ekolojik yaşam ile ilgili tüm kesimler üzerinde farkındalık sağlamayı ve bu konuda bir bilinç yaratmayı amaçlıyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter