Tasarım Gazetesi
i-deco 2010un Küratörü Tanju Özelgin

i-deco 2010'un Küratörü Tanju Özelgin

Aralık 21, 2009
i deco 2010Yaratıcı ve yeni fikirlerin mekanı i-deco İstanbul Dekorasyon, Mobilya ve Tasarım Fuarı 03-07 Mart 2010 tarihleri arasında CNR Expo'da üçüncü kez kapılarını açacak.

Geçtiğimiz sene, Roberto Lazzeroni, Jeff Miller, Jason Miller, Luca Nichetto, Hans De Pelsmacker, Mikko Laakkonen, Stefan Diez, Samuele Mazza, Aziz Sarıyer, Erdem Akan, Tanju Özelgin, Atilla Kuzu ve Aykut Erol gibi çok sayıda yerli ve yabancı önemli tasarımcıyı ağırlayan i-deas Salonu'nun 2010 yılı küratörlüğünü ise ünlü tasarımcı Tanju Özelgin üstleniyor.

Her yıl bir öncekine göre geliştirilerek düzenlenen ve yeni konsepti ile ziyaretçilerini şaşırtan i-deco İstanbul'un arkasında sektörün duayenlerinden oluşan bir yürütme kurulu var.

Yerli-yabancı iç mimarlara, dekoratörlere, tasarımcılara ve zevk sahibi tüketicilere yönelik tüm dekorasyon ürünlerinin yer aldığı i-deco'da, ünlü markaların özel tasarım mobilyalarından, duvar kağıtlarına, perdeden, ilginç aksesuarlara kadar tüm ev ihtiyaçlarının son trendlerini bulmak mümkün.

i-deco İstanbul'un "İ" harfi, anlamını öncelikle İstanbul'dan ve intelligence, inspiration, ideas, international kelimelerinin karşılığı olan yaratıcılık, ilham, fikir, uluslararası kelimelerinden alıyor.

Fuarın kalbi olarak konumlandırılan i-deas bölümü, 2010'da da tasarımı ön planda tutan dekorasyon ürünlerini ve son trendleri sunacak.

i-deco, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Turizm Atölyesi, ETMK-Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu, MOBDER - Mobilya Sanayicileri İhracatçıları ve İthalatçıları Derneği destekleri ile organize ediliyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter