Tasarım Gazetesi
Mila Wall Terminalden Müze Galeri ve Sergiler için Çok Yönlü Sergileme Çözümleri

Mila Wall: Terminal'den Müze, Galeri ve Sergiler için Çok Yönlü Sergileme Çözümleri

Aralık 12, 2009
Mila Wall 01

Tasarım dünyasına farklı bir bakış açısı getirerek, farklı kategorideki sektörlere fonksiyonel çözümler sunan Terminal, uluslararası sanat platformlarının önemli markası olan MBA'in Mila Wall sistemi ile müze, galeri ve sergiler için çok yönlü sergileme ünitelerini Türkiye'ye getirdi.

Mila-Wall panellere entegre edilebilen alarm sistemleri, vitrinler, heykel kaideleri, kapılar, aydınlatma sistemleri, ekran veya vitrin yerleştirme alanları, dairesel duvarlar, raflar ve nakliye, yükleme ve depolamaya uygun taşıma oluşan dayanıklı, taşınabilen bir müze sergileme sistemi.

Mila-Wall, yalın ve akılcı bir prensiple tasarlanan duvar modülleri, uluslararası patente sahip bağlantı tekniği ile kolay kurulum sağlıyor. İşçilik ve zamandan tasarruf edilirken, kurulum sırasında tozdan uzak bir ortam sağlıyor. "Innovation and Design in Lille, France" birincilik, "Industrial Forum Design, Hannover, iF Design Award" sahibi, "The Country Baden- Württemberg of Design Center Stuttgart" tasarım ödüllerine layık görülen Mila-Wall müze, galeri ve sergileme alanları için yenilikçi bir çözüm.

Mila Wall 02

Petek şeklindeki iç dokusu, duvarın hafif ama güçlü olmasını sağlarken, kolaylıkla monte edilebilen mekanizması ile panellerin içine ek ünite olarak yerleştirilebilen kablo kanalı, düşük voltajlı transformatörler veya alarm sistemleri tercihe göre geliştirilebiliyor. Mila-Wall'ın ahşap iç malzemesi, petek dokuyla birleşince hafif ama sağlam bir altyapı oluşturuyor. Panellere özel olarak ekran yerleştirilip pencereler de açılabiliyor. Gizli bağlantı noktaları ile kesintisiz ve kusursuz bir görünüm sağlıyor. Montaj için duvar modülünü hafifçe kaldırarak kilit sürgüsünden geçirmek yeterli.

Mila-Wall ile kullanılabilen diğer güvenlik öğelerini desteklemesi için Alarm Wall ürünü tasarlandı. Duvarlar güvenlik için tek parça halinde tanımlanabileceği gibi ayrı ayrı olarak da izlenebiliyor. Duvarın içine yerleştirilen hareket algılayıcı sistem sayesinde insan ya da obje kaynaklı herhangi bir değişimde sistem, alarmı devreye sokabilecek teknolojiye sahip. Aydınlatma aksesuarları hızlı ve kolay monte edilerek doğru ışığın duvar sergileme ünitelerinin her iki tarafında da kullanılmasını sağlıyor. İsteğe bağlı olarak kullanılabilecek kablo kanalı ile kablolar kolaylıkla gizlenebiliyor. Mila-Wall çivi, vida gibi asma yöntemlerine uygun alternatifi ile geleneksel tablo ve eser asabilme özelliğini içinde barındırıyor.

Mila Wall 03

MBA çizilmeye dayanıklı yüzey kaplama malzemeleri farklı renklerde kullanılabiliyor. İstenirse bu malzemeler panellerin üzerine geçici ya da kalıcı uygulanabiliyor ve gerekirse boyanabiliyor. Tüm yüzey malzemeleri alev almaz ve uluslararası standartlara uygun olarak üretilmiştir. Uzun yıllar kullanımdan sonra oluşabilecek hasarlı yüzeyler kolaylıkla yeni yüzey malzemesi ile değiştirilebiliyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter