Tasarım Gazetesi
Sadrazam Sait Paşa Konağına İtalyan Işıklandırması

Sadrazam Sait Paşa Konağı'na İtalyan Işıklandırması

Aralık 4, 2009
Sadrazam Sait Pasa Konagi

Nişantaşı'ndaki İstanbul Moda Akademisi'ne evsahipliği yapan Sadrazam Sait Paşa Konağı binasının İtalyan aydınlatma firmaları tarafından projelendirilip uygulanan mimari aydınlatma sistemi devreye girdi.

İtalyan Ticaret Merkezi Müdürü Roberto Luongo, "En büyük hedefimiz, mimari restorasyon ve kentsel aydınlatma alanlarındaki İtalyan teknolojileri ile şehrin en önemli anıtları ve mimari varlıklarının profesyonel formasyonu gerçekleştirmek ve aydınlatılacak eserin öne çıkması gereken özellikleri etüd edilerek ve şehrin dokusuna en uygun şekilde planlanarak uygulanması. İstanbul'un 2010 yılı kültür başkenti ünvanına yakışır şekilde süslenmesine katkıda bulunmak istiyoruz," dedi. Luongo, İtalya ve Türkiye arasındaki teknolojik ve ekonomik işbirliğine verdikleri önemin altını çizdi ve özellikle de mimari restorasyon ve aydınlatma sektörlerindeki işbirliklerinin artarak devam edeceğini ifade etti.

İtalyan Ticaret Merkezi, İstanbul'un 2010 Avrupa Kültür Başkenti olması çerçevesinde mimari restorasyon ve kentsel aydınlatma projelerinde işbirliği çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Doğrudan yatırımlar ile Türkiye'de faaliyet gösteren firma sayısı 600'ü geçen ve ayrıca Türkiye'nin AB'deki en büyük destekçilerinden olan İtalya, Türkiye ile ilişkilerin geliştirilmesine büyük önem veriyor ve Türkiye'nin AB üyeliğine de destek veriyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter