Tasarım Gazetesi
Betonik Fikirler Proje Yarışması

Betonik Fikirler Proje Yarışması

Kasım 27, 2009
Betonik Fikirler Proje YarismasiTürk çimento sektörünün önde gelen firmalarından Akçansa, üniversite öğrencilerinin iş yaşamına uyumunun kolaylaştırılması, yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaları ve eğitimini aldıkları alana değer katmaları amacıyla "Betonik Fikirler" adını taşıyan bir proje yarışması düzenliyor.

Öğrencileri, beton kullanımı için alternatif alanlar bulmaya ve bu alanlar için uygulanabilir projeler oluşturmaya yönelten yarışma için başvurular, 1 Aralık 2009 - 1 Ocak 2010 tarihleri arasında yapılabilecek.

İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık bölümü, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açık olan yarışmada son proje teslim tarihi ise 1 Şubat 2010.

Yarışma neticesinde birinci olan gruba 4.000 TL, 2. gruba 2.000 TL ve 3. gruba ise 1.000 TL'lik Teknosa hediye çeki verilecek. Birinci olan ekip Akçansa'da staj yapma hakkı da elde edecek. Ayrıca Akçansa, Betonik Fikirler Proje Yarışması'na katılan her bir genç için TEMA'ya bir fidan bağışlayarak, daha yeşil bir dünya için gerçekleştirdiği projelere gençleri de ortak edecek.

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri, 16 Şubat'ta Sabancı Center'da düzenlenecek bir ödül töreni ile verilecek.

Betonik Fikirler Proje Yarışması'na Katılım Koşulları
İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık bölümlerinin 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerine ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik yarışmanın en önemli koşulu; daha önce yapılmamış, farklı bir yarışma için kullanılmamış, yaratıcı bir proje sunmak. Yarışmaya katılmak isteyenlerin en az 2, en fazla 4 kişilik gruplar oluşturmaları gerekiyor.

Katılımcılardan fikrin orijinalliği, yaratacağı fayda (maliyet, kullanım kolaylığı v.s.), fonksiyonelliği, uygulanabilirliliği, çevreye katacağı değer ölçütlerini karşılayan, sade bir tasarım hazırlamaları talep ediliyor. Öğrenciler [email protected] adresine e-posta göndererek başvuru ve proje gönderimi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilecektir.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter