Tasarım Gazetesi
Mimarlık Cep Sözlüğü

Mimarlık Cep Sözlüğü

Kasım 20, 2009
Türk yapı sektörünün ve mimarlık dünyasının başarılı ve önde gelen ismi Doğan Hasol, ilk kez 1976 yılında hazırladığı ve bugüne kadar 10 baskı yapan, "Ansiklopedik Mimarlık Sözlüğü"nü, farklı bir anlayışla yorumlayarak yepyeni bir sözlük hazırladı.

İlk kez 1976 yılında hazırlanan, her baskısında içeriği yeniden gözden geçirilip genişletilerek bugüne kadar 10 baskı yapan, "Ansiklopedik Mimarlık Sözlüğü" Türkiye'de mimarlık terminolojisinin yerleşmesi ve gelişmesine yaptığı eşsiz katkıyla, mimarlar için vazgeçilmez bir başvuru kaynağı.

Sektör profesyonelleri, akademisyenler ve öğrenciler için vazgeçilmez bir bilgi kaynağı olan mimarlık sözlüğü, yeni boyutu sayesinde ihtiyaç duyanların yanında rahatlıkla taşıyabileceği bir format halini aldı.

Mimarlar ve öğrenciler kadar, mimarlığa ilgi duyanlar ve yakın meslek dallarında çalışanların da rahatlıkla yararlanabileceği şekilde tasarlanan "Mimarlık Cep Sözlüğü", kapsayıcı ve yoğun bir içeriğe sahip.

Sözlük, yaklaşık 3.000 madde ve bu maddelerin açıklamalarını desteklemek amacıyla 438 adet siyah-beyaz çizim ve fotoğraftan oluşuyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter