Tasarım Gazetesi
RB Galatada İlk Mağazasını Açtı

RB Galata'da İlk Mağazasını Açtı

Kasım 9, 2009
Rana ve Berna Canok kardeşler, RB markası ile, 2010-2011 Sonbahar Aksesuar ve Kıyafet Koleksiyonlarını, Galata'da açtıkları ilk mağazalarında sergilemeye başladılar.

2010 - 2011 Sonbahar Aksesuar ve Kıyafet koleksiyonlarının adını, İskandinav ülkelerinin kış mevsimi olan KAAMOS olarak belirleyen RB markasının yaratıcıları, modern çağın stilini, son derece rafine pastel pudra renk tonlarıyla birlikte harmanlayıp özel dokulu ipek-bambu karışımı kumaşlar, saf ipekler, deri, şifon, tafta, keten ve trikolarla beraber kullanarak geleceğe gönderme yapıyorlar.

Modern yaşamın günümüze getirdiği yoğun tempoya ayak uydurmak ve uyum sağlamak zorunda kalan şehir kadınının gardrobuna hem şık hem de global bir etki veren koleksiyonda, özellikle aksesuarlardaki kumaş ve derilerin metal zincirlerle yarattığı heykelimsi vurgular, kendine güvenen ve güçlü kadının stilini vurguluyor.

Sezonun gözde parçalarından olan keten ve saten üstler, tığ işlemeleri ile etnik dokunuşları, şehire taşıyor.

Pembe, doğal keten rengi ve vizon renklerden tasarlanan üstler, inci ve deri detaylardan hazırlanan büyük çiçek motifli kolyeler ile kombinleniyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter