Tasarım Gazetesi
MOSDER Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Ödül Töreni

MOSDER Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Ödül Töreni

Kasım 4, 2009
Mobilya sektörünün küresel pazardaki rekabet gücünü tasarıma dayalı olarak artırmasını ve Türkiye'deki tasarımcı potansiyelinin açığa çıkarılmasını destekleyen Tasarım Yarışması'nda finale yaklaşıldı.

Türkiye'nin en büyük 32 mobilya markasının üye olduğu MOSDER'in düzenlediği yarışmanın ödül töreni, 12 Kasım'da, Yapı Endüstri Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Yarışma kategorileri, "salon, yatak, yemek, genç odaları takımları, kanepe, hizmet ve servis elemanı" ile profesyonellerin katılımına açık olan 'engelliler için ev mobilyası'ndan oluşan yarışmaya öğrencilerden 287 proje, profesyonellerden ise engellilerin yaşam alanlarını rahatlatacak 49 proje geldi.

Tiyatro Sanatçısı Doğa Rutkay'ın sunuculuğunu üstleneceği törende, yedi kategoride, 35 projenin yaratıcılarına toplam 104 bin TL'lik para ödülü dağıtılacak.

Dereceye giren tasarımların sahiplerini para ödülünün yanı sıra iş ve staj olanakları, tasarımlarının patent haklarının koruma altına alınması, yurtdışı fuarlara katılım ve İstanbul Mobilya Fuarı'nda (İMOB) özel sergi alanı gibi fırsatlar da bekliyor.

Sanayici, akademisyen, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, tasarımcılar, öğrenciler ve mobilya tasarımına ilgi duyan herkes ödül törenine davetli.

Katılımla ilgili ayrıntılı bilgi MOSDER'in 0 212 465 69 17 ya da 0 212 465 69 18 numaralı telefonlarından alabilirsiniz.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter