Tasarım Gazetesi
TASARIM 195 Ofis

TASARIM 195: Ofis

Ekim 15, 2009
Tasarim 195Zamanımızın çoğunluğunun hakimi olan "ofisler" bu ay TASARIM'ın konusu. Sadece çalışma değil ayrıca birer yaşama alanı olan bu hareketli ve stresli ortamlar için mimarlar ve iç mimarlar, birbirinden renkli, farklı diller konuşan, teknolojik ve fonksiyonel mekan çözümleri sunuyor. Tasarımcıların ise çalışma hayatındaki rolleri daha bireysel. Bireylerin konforu ve sağlığı için düşünülen yenilikçi ofis mobilyalarının her biri başka bir dünya.

Tüm bu başlıkları inceleyen TASARIM'ın OFİS sayısının projeleri uluslararası ve zamanlar ötesi bir vizyona sahip. Bu ay proje sayfası konukları; Behnisch Architekten'in görenleri şaşkına çeviren genişletme projesi "İç İçe", Bennetts Associates' firmasının ödüllü projesi Potterrow, mükemmel bir form olarak küp ve daha fazlasından yola çıkan Tabanlıoğlu Mimarlık imzalı "Doğan Medya Center", Garduno Architects'ten hiç istemeseniz bile size ilham verip, fikir ürettiren bir fikir fabrikası TBWA reklam ajansı ve Arhitekti'den hem depo hem mağaza-hem ofis "konteyner".

Bir televizyon kanalı ve tarihi bir bina; 2 ilham kaynağı bu seferde Distinguished Projects Group tarafından Fox TV için bir arada, "dans eden bir cepheniz var ve kontrol sizde, ne yapardınız?" Kiefer Technic Showroom çalışanları Ernst Giselbrecht and Partners Architect imzası ile soruya cevap buluyor, Philips genel müdürlük binası rengarenk iç mimarisi ile TASARIM okuyucuları ile buluşuyor.

Ayrıca Ofis dosya konusuna eşlik eden ofis mobilyaları, aydınlatma ürünleri, bölme sistemleri, İstanbul'u bir sanat şölenine dönüştüren 11. Uluslararası İstanbul Bienali, Paris'ten yayılan dekorasyon enerjisi Maison&Objet TASARIM 195'in konuları arasında.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter