Tasarım Gazetesi
Sınırların Ötesinde Avrupada Medya Kültür ve Kimlik

Sınırların Ötesinde: Avrupa'da Medya, Kültür ve Kimlik

Ekim 1, 2009
Bahçeşehir Üniversitesi "Avrupa Medya ve Kültürel Çalışmalar Yüksek Lisans Programı ve Medya Farkındalığı" projesi kapsamında 2-3 Ekim 2009 tarihleri arasında "Beyond Boundaries: Media, Culture and Identity in Europe" uluslararası konferansına ev sahipliği yapıyor. Göç, cinsiyet, kimlik ve insan hakları gibi kavramların medya ve kültür alanları ile olan etkileşimlerinin tartışılacağı konferans aracılığıyla üniversite, yurtiçinden ve yurtdışından birçok önemli konuğa ev sahipliği yapacak.

Otuz uluslararası öğretim üyesinin bildirilerini sunacacağı "Beyond Boundaries: Media, Culture and Identity in Europe" konferansına Londra Üniversitesi, Goldsmiths Koleji'nden Prof. Dr. Kevin Robins, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) Karşılaştırmalı Medya Çalışmaları Bölüm Başkanı Prof. Dr. William Uricchio, Linköping Üniversitesi, Kültürel İncelemeler Bölümü'nden Prof. Dr. Johan Fornas ve Open Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden Prof. Dr. Richard Collins ana konuşmacı olarak katılacak. Konferans sonucunda sunulan tüm bildiriler kitap haline getirilecek.

Avrupa Birliği ve Türkiye arasındaki Sivil Toplum Diyaloğu'nun Geliştirilmesi kapsamında uygulanan "Avrupa Medya ve Kültürel Çalışmalar Yüksek Lisans Programı ve Medya Farkındalığı" projesi 1 Haziran 2008 tarihinde Bahçeşehir Üniveristesi İletişim Fakültesi tarafından Almanya'da yer alan Potsdam Üniversitesi ve Potsdam Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülmüyor. Proje kapsamında bugüne kadar medya ve kültürel çalışmalar alanında uzmanlaşmış akademisyenlerin, devlet görevlilerinin, profesyonel isimlerin ve yabancı konukların katılımıyla birçok toplantı, çalıştay ve eğitim faaliyeti gerçekleştirildi.

Tüm bildirilerin İngilizce sunulacağı konferansa katılım ücretsiz.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter