Tasarım Gazetesi
Ünlü Tasarımcı Makio Hasuike Ekimde Türkiyede

Ünlü Tasarımcı Makio Hasuike, Ekim'de Türkiye'de

Eylül 30, 2009
Makio HasuikeHotpoint-Ariston'un yeni serisi "Blackline" ürünlerinin ünlü tasarımcısı Makio Hasuike, 6 Ekim Salı günü saat 19:30'da Nişantaşı Mudo Concept'te vereceği seminerde, geleceğin tasarım ve beyaz eşya trendlerini anlatacak.

Tüketicilerine yeni bir yaşam tarzı sunma, ürün geliştirme ve tasarımda en üst kaliteyi yakalama ilkesiyle üretim yapan Hotpoint-Ariston ile "ev ve yaşam için her şey" sloganıyla yola çıkıp kendi alanının Türkiye'deki öncü markasından olan Mudo Concept işbirliği, Hotpoint-Ariston Blackline Serisi ürünlerin dünyaca ünlü Japon tasarımcısı Makio Hasuike'nin "Tasarımda Yeni Trendler" semineri ile farklı bir boyuta taşınıyor.

Endüstri ürünleri tasarımı alanında dünyanın en tanınmış isimlerinden sayılan Makio Hasuike, 6 Ekim Salı günü saat 19:30'da Nişantaşı Mudo Concept'te vereceği seminerde, Hotpoint-Ariston için tasarladığı ve siyah ürünlerden oluşan "Blackline Serisi"nin doğuş sürecine, beyaz eşya kavramının değişen yüzüne, evlerde yeni yaşam alanları yaratma yöntemlerine, dekorasyon alanındaki yeni trendlere ve "geleceğin beyaz eşyaları"na değinecek. Indesit Company Türkiye Genel Müdürü Andrea Ojetti ve Mudo Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Taviloğlu'nun da iki markanın işbirliği ile ilgili düşüncelerini aktaracağı etkinlik 20:30'da son bulacak.

Hotpoint Ariston Blackline

Makio Hasuike Tasarımı Blackline Serisi ile Beyaz Eşya, Gelenekselin Dışına Çıkıyor
Hotpoint-Ariston Quadrio 4 Kapılı Buzdolabı, Hotpoint-Ariston Çamaşır Makinesi ve Hotpoint-Ariston Bulaşık Makinesi'nden oluşan Blackline Serisi ürünler siyah rengin ihtişamı ve akıllı teknolojileri ile ön plana çıkıyor. Beyaz eşyanın kullanım alanını genişleterek mutfaklardan salonlara açılan bir tasarım objesi olarak göz dolduran ürünler Hotpoint-Ariston'un tasarıma, teknolojik yeniliklere ve çevreye verdiği önemi bir kez daha kanıtlıyor...

Dünyaca ünlü tasarımcı Makio Hasuike, 1938 yılında Tokyo'da doğdu. 1962 yılında Tokyo Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden mezun olan Hasuike, profesyonel iş hayatına Seiko'da başladı. Seiko'da çalıştığı süre içerisinde 1964 Tokyo Olimpiyatları için saat tasarımları da yapan Makio Hasuike, 1968 yılında İtalya'nın Milano şehrinde kendi stüdyosunu açtı. Günümüzde "MAKIO HASUIKE&CO" adlı endüstriyel dizayn firması çatısı altında beyaz eşyadan grafik tasarımına, mimariden sergi ve mobilya tasarımına kadar birçok farklı alanda tasarımları olan Makio Hasuike'nin müşterileri arasında Colombo, Fiam, Hotpoint-Ariston, Villeroy&Boch, Franco Pozzi, WMF, Rubinetterie Christina ve Gedy gibi dünyaca ünlü markalar bulunuyor.

1995 yılından itibaren Milano Teknik Okulu Endüstri Tasarımı Fakültesi'nde ders veren Makio Hasuike, aynı zamanda Stratejik Dizayn alanında yüksek lisans komitesi kurucusu. Yaptığı tasarımlarla "Compasso D'oro", "Design Plus" ve "Triennale Awards" gibi birçok ödül kazanan Hasuike'nin bazı eserleri New York Modern Sanatlar Müzesi, "Triennale di Milano" ve Essen'deki Industrieform Müzesi'nde sergileniyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter