Tasarım Gazetesi
Geleceğin Tasarımcıları Tasarım Kongresinde Profilodan Ödüllerini Alacak

Geleceğin Tasarımcıları Tasarım Kongresi'nde Profilo'dan Ödüllerini Alacak

Eylül 25, 2009
Bu yıl dördüncü kez düzenlenecek olan Ulusal Tasarım Kongresi "Tasarım veya Kriz" teması altında 8-9 Ekim tarihleri gerçekleştirilecek. Kongrenin açılış toplantısında aynı zamanda, proje olarak Türk toplumunun kullanım alışkanlıklarını inceleyerek tasarımlar yapan İTÜ Endüsti Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencileri arasında dereceye girenler için kongre sponsorlarından Profilo Dayanıklı Ev Aletleri tarafından bir ödül töreni düzenlenecek.

Bu yıl İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü tarafından 4. kez hayat bulacak olan Ulusal Tasarım Kongresi, "Tasarım veya Kriz" ana temasıyla değişimin iki farklı yüzünü incelemek ve tartışmak üzere 8-9 Ekim tarihleri arasında İTÜ Taşkışla Kampüsünde gerçekleştirilecek. Kongrenin geleceğin tasarımcıları için bir başka anlamlı tarafı daha var. Bu seneki uygulamalı projelerini Profilo Dayanıklı Ev Aletleri sponsorluğu ve desteğiyle hayata geçiren İTÜ Endüstriyel Tasarım öğrencileri arasından en iyi tasarımı yapan 3 grup, kongrenin açılış toplantısında yapılacak törenle ödüllerini alacak.

İTÜ Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü 3. sınıf öğrencileri geçtiğimiz eğitim-öğretim döneminde Ürün Tasarımı derslerini Profilo ile işbirliğinde gerçekleştirdi. Bu yılki ana teması 'Türk tüketicilerinin gereksinim ve alışkanlıklarına uygun olarak buzdolabı iç tasarımları, fırın ve ocak kullanımı için akılcı çözümler' olan projede öğrenciler kültürel araştırmalarının yanı sıra Profilo'nun Çerkezköy Fabrikasını da ziyaret etti ve üretim aşamasına şahit oldular. Projenin sonunda "Buzdolabı iç tasarımları, fırın ve ocak kullanımları için daha efektif tasarımlar ne olabilir?" sorusuna yanıt veren öğrenciler, jüri karşısında tüm bu çalışmaların neticesindeki projelerini gözler önüne serdi. Dereceye giren öğrenciler 8 Ekim tarihinde kongre açılışında düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak ve Profilo'dan hediyelerini alacak.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter