Tasarım Gazetesi
Tasarım 194 Aydınlatma

Tasarım 194: Aydınlatma

Eylül 20, 2009
Tasarim 194Eylül ayında TASARIM dergisi aydınlatma sayısı ile aydınlanıyor. Tüm dergi içeriği aydınlatma projeleri, aydınlatma makaleleri, aydınlatma ürünleri ve aydınlatma tasarımcılarına ayrılan TASARIM dergisinde aydınlatmaya dair her şeyi bulabileceksiniz.

Mimarinin ayrılmaz bir parçası, bütünleyicisi zaman zaman öne çıkarıcısı olan aydınlatma ve aydınlatma tasarımı kavramı derginin tüm bölümlerinde farklı bakış açılarından değerlendiriliyor. Ürünlerle başlayıp, projelere uzanan bu aydınlık yolculuk kütüphanelerinizin başucu kaynakları arasında yerini almaya aday.

Bu Ay Tasarım İçeriğinde Neler Var?
Tasarım'ın 194. sayısında farklı konseptlerden, farklı coğrafyalardan farklı dillere sahip 8 proje PROJELER sayfalarında yerini aldı. Bu birbirinden değerli projeler; Dubai'de kayıp şehir Atlatis'in gizemini taşıyan ve Focus Lighting tarafından aydınlatılan "Atlantis Hotel&Resort", Bahar Aydınlatma'nın tüm aydınlatma çözümlerini özel olarak tasarladığı "Rixos Grand Ankara", Ahmet Görsev imzalı Çeşme'de bir SPA durağı "Radisson Blu Resort&SPA", ARUP Lighting'den görenlerin bir daha unutamayacağı bir star "Star Place", Office for Visual Interaction'ın Times Meydanı'nde parlayan yeni ikonu "The New York Times Building", Firefly Lighting Design'dan 2 farklı proje, 2 farklı yorum Yunan ruhuna sahip "Amirandes Resort" ve İngiltere'de bir Asyalı "Vermilion Thai Restaurant", Optimum Aydınlatma'dan çağdaş bir teknik "Microsoft İstanbul Ofisi Projesi", Emre Arolat'ın mimari yorumunu alkışlayan bir birliktelik; Damla Aydınlatma imzalı "Folkart Narlıdere Konutları".

Ayrıca bu ay Türkiye'nin önde gelen aydınlatma firmalarının en yeni ürün ve projeleri, İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışması 2009'da ödül kazanan çeşitli tasarımcılar, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi iç mimarlık bölümü 3.sınıf öğrencilerinin "kimlikSİZ" sergisi, Material Connexion COO'su Richard Lombard ile yapılan röportaj, sektör haberleri, duyurular, etkinlik takvimi, TASARIM BOOKSHOP kitapları ile TASARIM yine dopdolu.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter