Tasarım Gazetesi
Uluslararası Mobilya Yayıncıları Birliği Tüyapta Buluşuyor

Uluslararası Mobilya Yayıncıları Birliği Tüyap'ta Buluşuyor

Ağustos 29, 2009
Ahşap sektörüyle birlikte büyüyen Ağaç İşleme Makinesi 2009 ve INTERMOB 2009 fuarları yurtiçi ve yurtdışından büyük ilgi görürken önemli etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Dünya mobilya endüstrisinin en hareketli pazarlarında önemli bir yere sahip olan Uluslararası Mobilya Yayıncıları Birliği (IAFP) 2009 yılı ikinci resmi toplantısını 26 - 30 Eylül tarihleri arasında TÜYAP'da gerçekleşecek olan Ağaç İşleme Makinesi ve INTERMOB fuarları sırasında gerçekleştirecek.

Dünya mobilya endüstrinin gelişimine katkıda bulunmak ve bu çerçevede global pazarlar arasındaki iletişimi güçlendirmek amacıyla 1997 yılında sektörün en önemli uluslararası yayınlarının bir araya gelmesiyle kurulan IAFP, faaliyetlerini 17 seçkin üye yayın grubu ile sürdürüyor ve yılda iki kez düzenli olarak dünyanın çeşitli ülkelerinde toplanıyor.

IAFP bünyesinde faaliyet gösteren sektörel yayınlar, katıldıkları kongre, sempozyum, panel gibi bilimsel etkinlikler ve uluslararası fuarlar çerçevesinde yürütülen ticari faaliyetler sırasında, sadece ülkelerini en iyi şekilde temsil etmekle kalmıyor, aynı zamanda sektörde faaliyet gösteren firmaların da en etkili biçimde tanıtımlarını gerçekleştirerek uluslararası pazarlardaki şanslarını da önemli oranda artırmış oluyorlar.

Başta Dünya Mobilya Konfederasyonu WFC, Avrupa Mobilya İmalatçıları Birliği UEA, Amerikan Ev Mobilyaları Birliği AHFA ve iki yılda bir yapılan Dünya Mobilya Kongreleri olmak üzere birçok önemli kurum ve etkinlik ile yakın işbirliği içerisinde olan IAFP üyeleri, gerek katıldıkları kongre, sempozyum, panel gibi bilimsel etkinlikler gerekse de yer aldıkları uluslararası fuarlar çerçevesinde oldukça etkili bir uluslararası kimliğe sahip.

Etkinliklerini, genel kurul ve dönemsel toplantılarını bugüne kadar Almanya, İspanya, Amerika, İtalya, Malezya, Singapur, Çin ve Meksika gibi ülkelerin önemli mobilya ve mobilya yan sanayi fuarları sırasında gerçekleştiren IAFP üyelerinin, bu ülkelerin ve söz konusu fuarların uluslararası basında tanıtımı konusunda önemli katkısı oluyor.

IAFP'nin 2009 yılı ikinci resmi toplantısı 26 - 30 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek olan Ağaç işleme Makinesi ve INTERMOB 2009 fuarları sırasında TÜYAP Fuarcılık A.Ş. sponsorluğunda yapılacak.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter