Tasarım Gazetesi
Tasarım Kültürü ve Yönetimi Programı Tanıtım Toplantısı

Tasarım Kültürü ve Yönetimi Programı Tanıtım Toplantısı

Ağustos 29, 2009
11. yılına adım atan İstanbul Bilgi Üniversitesi Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı, 2009-2010 akademik dönemine ETMK desteği ve genişleyen uluslararası kadrosuyla başlıyor. Programın tanıtım toplantısı 8 Eylül'de.

2009-2010 akademik dönemde 11. yaşına adım atacak Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı (TKY) tanıtım toplantısını, 8 Eylül'de gerçekleştiriyor. Eğitim kadrosu, mezunlar, tasarım ve yönetim dünyasının profesyonelleri ile tasarım yönetimine ilgi duyan adayların biraraya geleceği buluşma yalnızca program strüktürünü değil, Türkiye'de yapılmış tasarım yönetimi projelerini de gündeme taşıyacak.

Alışılmış eğitim metodlarına "modüler" bir yaklaşım getiren 30 haftalık sertifika programı, multidisipliner bir yapıyı benimsiyor; pazarlamadan iletişime, endüstriyel tasarımdan mimarlığa geniş bir çerçeveye yayılan kuramsal dersleri ve seçmeli olarak tamamlanan bitirme projesinin yanısıra, farklı sektörlerin önde gelen isim ve markalarını öğrencileri ile biraraya getiren "Salı Atölyeleri" ile de dikkat çekiyor.

Kuruluşundan bu yana, tasarımın farklı alanlarında faaliyet gösteren profesyoneller ve akademisyenlerden oluşan uluslararası eğitim kadrosu ile dikkatleri toplayan Tasarım Kültürü ve Yönetimi Programı, bu yıl eklenecek isimlerle de fark yaratmaya hazırlanıyor. Dünyanın en önemli lisansüstü tasarım okullarından Domus Academy ile işbirliğini uzun süredir sürdüren program, Kale Grubu, Nurus, Mavi Jeans, Maybe Design, Arkitera ve Radikal Gazetesi gibi destekçilerin yanına yeni dönem itibariyle ETMK (Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu)'yı da ekliyor.

Dersler öğrencilerin çalışma hayatları göz önünde bulundurularak Çarşamba-Perşembe günleri 18:30-20:30 ile Cumartesi günü ise 09:30-13-30 saatleri arasında santralistanbul'da gerçekleştiriliyor.

Başvuru
19 Ekim 2009 tarihinde dersleri başlayacak olan programın kayıtları web üzerinden yapılabiliyor. Online başvurularını ve önkayıtlarını gerçekleştiren ilgililer 14-18 Eylül tarihlerinde yazılı sınav ve mülakata tabi tutulacak.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter