Tasarım Gazetesi
Koton ve Hakan Yıldırım İstanbul Fashion Days İçin Elele

Koton ve Hakan Yıldırım, İstanbul Fashion Days İçin Elele

Ağustos 19, 2009
Koton ve Hakan Yildirimİstanbul Fashion Days, açılış günü olan 27 Ağustos'da çok özel bir işbirliğine sahne olacak. 2010 İlkbahar & Yaz modasının tanıtılacağı Koton defilesini, ünlü modacı Hakan Yıldırım tasarladı.

Toplam 40 parça tasarımın sunulacağı defilede, Türkiye'nin tanınmış modelleri podyuma çıkacak. "Yeni lüks" temasından yola çıkılarak hazırlanan koleksiyonda, lüks kavramının geçirdiği evrim ve günümüzdeki bireysel lüks anlayışı referans alınmış.

Yeni lüks anlayışını artık fiyat belirlemiyor ve artık lüks dendiğinde herkesin aklına aynı şeyler gelmiyor. İnsanların bu konuya yaklaşımları çok fazla kişisellik taşıyor.

Modadaki son trendleri yansıtan koleksiyonuyla Koton, hazır giyimde müşterilerine kendilerini kıyafetleriyle ifade edebilmeleri için, mağazalarında her gün 45, yılda 15 bin yeni model sunuyor.

Vücut ölçülerinin standart olmadığından yola çıkan Koton, müşterilerinin vücut ölçülerine uygun Banafit pantolon ve gömlek koleksiyonuyla standart ölçüleri kişiselleştiriyor. Colorfit projesiyle de müşterilerinin saç ve ten renklerine uygun kombinleri biraraya getiriyor. Daha önce de ünlü tasarımcılarla işbirlikleri yapan Koton, modada "yeni lüks" kavramının temsilciliğini yapıyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter