Tasarım Gazetesi
Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayının Dış Cephelerine Kalesinterflex İmzası

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nın Dış Cephelerine Kalesinterflex İmzası

Ağustos 12, 2009
Lutfi Kirdar Uluslararasi Kongre ve Sergi Sarayi Kalesinterflex

Türkiye'nin ilk ve tek Kongre Merkezi olarak 1996 yılından beri hizmet veren İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nın yenileme projesinde Çanakkale Seramik & Kalebodur'un Kalesinterflex ürünü seçildi.

İstanbul'un 6-7 Ekim 2009 tarihlerinde ev sahipliği yapacağı Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası'nın 2009 Guvernörler Toplantısı'nın yapılacağı "Harbiye Kongre Vadisi"nde yer alan binanın dış cephesinde teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve yeniliklerin öncüsü olan Çanakkale Seramik & Kalebodur'un yapı sektöründe çığır açan 3 mm kalınlığında ve 1000 x 3000 mm ebadındaki porselen seramik levha Kalesinterflex malzemesi kullanıldı.

Mimar Erol Kuzubaşıoğlu ve Mimar Erkan Altuğ'un sahipleri olduğu Arima Mimarlık Ofisi tarafından projelendirilen Kongre Merkezi'nin dış cephesinde farklılık yaratmak adına, gizli klipsli sistem olarak uygulanan Kalesinterflex malzemesi, projeye özel olarak koyu gri renkte, 100x300 cm ve 50x150 cm ebatlarında çalışıldı.

Lutfi Kirdar Uluslararasi Kongre ve Sergi Sarayi Kalesinterflex 02

Kalesinterflex: Çanakkale Seramik&Kalebodur'ten Seramik Sektörüne Devrimsel Nitelikte Bir Ürün
Kaleseramik, teknolojiye yatırım yapan ve trend belirleyici özelliklerini Kalesinterflex ürününde birleştirdi. 1000x3000x3mm'lik üretim boyutu ile dünyanın tek esneyebilen Kalesinterflex, "en hafif, en ince ve en büyük boyutlu" porselen seramiği özelliğini taşıyor. Son yılların en heyecan verici yapı endüstrisi ürünlerinden birisi olan Kalesinterflex, seramik üretiminde gelinen en son noktayı ifade ediyor. Kalesinterflex'in hafifliği özellikle bina yüklerine gelecek ağırlığı azaltmada ve mekanik konstrüksiyona uyumluluğu yakalamada büyük önem taşıyor. Ürün uygulamalarda ebatsal özgürlük sağlıyor.

Kalesinterflex, iç mekan, duvar ve zeminin yanı sıra hafifliği, işlenebilme kolaylığı ve dayanıklılığı sayesinde özellikle dış cephe kaplamalarında güvenle kullanılabiliyor. Ayrıca yükseltilmiş zeminler, seperasyon panelleri, mobilya uygulamaları, hijyenik alanlar ve modüler yapılar gibi özel sistemlerin uygulanmasına da olanak sağlıyor.

Kalesinterflex Koleksiyonlar
Kalesinterflex'in yenilikçi ve sade kimliğini farklı estetik çözümler sağlaması için biraz daha dekoratif öğelerle birleştirilerek, Bloom, Twist, Breeze, Jura, Luxury Cement ve Loft, Technowood serileri ile mekânlara teknoloji ve tasarımı bir arada taşıma imkanı sunuyor.

Kalesinterflex Parlak Yüzey
Sırlı yüzeyden sonra parlak yüzey alternatifiyle Kalesinterflex 500x3000 mm'lik boyutuyla dünyanın en büyük ve en hafif parlak porselen seramiği olarak üretiliyor.

Teknoloji ve tasarımı bir araya getirerek yenilikçi ve fonksiyonel ürünler yaratmayı hedefleyen Kaleseramik, Kalesinterflex ürünü ile yeniden bir ilki gerçekleştiriyor. Parlak yüzeyli Kalesinterflex, 12 kg/m2 ağırlığı ile sadece seramikte değil, kaplama malzemeleri genelinde de çok hafif bir ürün olarak dikkati çekiyor. Ayrıca dünyadaki en hafif, en ince ve en büyük boyutlu parlak yüzey porselen seramiği olmanın ayrıcalığını yaşıyor.

Renkleri, dokusu, hafifliği, kırıldığında dağılmama özelliği gibi kompozit nitelikleri ile, mimarlar ve proje sahipleri için uygun sistemler ve detay çözümler getiren Kalesinterflex parlak yüzey, 500x3000 mm'den türetilebilen, 500x500 mm, 500x1000 mm, 500x1500 mm ve 500x2000 mm 'lik ebatlarıyla ve 16 özel rengiyle mekanlara farklılık getiriyor.

Işık Geçirgen Kalesinterflex
Kaleseramik, Kalesinterflex'in yeni bünye çalışması olan "Işık Geçirgen Kalesinterflex'i üreterek sektöründe yine bir ilki gerçekleştiriyor. Kalesinterflex'in "ışığı geçirebilme" özelliğinden ve elektrik tüketimi düşük olan LED tipi ışıklandırma donanımlarından yararlanılarak kullanılabilecek Işık Geçirgen Kalesinterflex, hem yerde hem de duvarda uygulanabilecek. Işık Geçirgen Kalesinterflex kullanıcısına, hem estetik hem fonksiyonel özellikleri bir arada sunuyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter