Tasarım Gazetesi
bob 23 Okuyucuları ile Buluşuyor

b.o.b 23 Okuyucuları ile Buluşuyor

Ağustos 7, 2009
bob 23Her sayısı görsel bir içmimari şölen sunan b.o.b bu ay 23. sayısıyla okuyucuları ile buluşuyor.

Dünyanın dört bir yanından ev, mağaza, restoran, gece kulübü, ofis, otel, fuar standları ve farklı mekan tasarımlarına dair pek çok konuyu, projeyi ve uygulamayı bir arada sunan b.o.b sadece mimarlar, içmimarlar, tasarımcılar gibi profesyonellerin değil tasarıma, dekorasyona ve mimariye yakınlık duyan herkes tarafından ilgi ile takip edilen bir dergi olmasıyla alanında tek.

Bu ay proje sayfalarında Hastaneler, Klinikler ve Kuaför Salonları öne çıkıyor.

Yine farklı konseptlere sahip, her biri kendine has tasarım dili konuşan mekanlarla dopdolu olan b.o.b'un ilk konuğu İspanyol tasarım stüdyosu Estudio de Arqitectura Teresa Sapey. Teresa Sapey öncülüğündeki stüdyoyu mağaza, ofis, otopark gibi farklı projeleri ile tanımaya başlıyoruz. Kore'nin çalışkan çocuğu Jang Soon Gak tarafından kurulan "jay is working" tasarım stüdyosu boşluğun görkeminden etkilenerek mekanlar yaratıyor. Alberto Giacometti'den Le Corbusier'e kadar genişleyen bir çerçevede disiplinlerarasılığı yakalayan jay is working ekibinin hastane, doğum sonrası bakım merkezi, konut gibi farklı açılımlı projelerini sayfalarda yerini alıyor.

Proje sayfalarında ise Atölye'nin minimalizmi sanata dönüştüren Dentanorm Diş Kliniği, hiçbir rafın içki şişesinin bulunmadığı bir gece kulübü "Stealth", ZOOM TPU'nun beş yıldızlı delüks bir oteli andıran şık projesi "Acıbadem Maslak Hastanesi" bulunuyor.

Her yarattığı alkışlanan bir tasarımcı Tom Dixon ise bob coordination'ın bu ayki konuğu.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter