Tasarım Gazetesi
İstanbul Fashion Days Başlıyor

İstanbul Fashion Days Başlıyor

Temmuz 13, 2009
Türkiye'de moda tek bir çatı altında toplanıyor.

İstanbul; Türk moda tasarımcıları ve hazır giyim markalarını ilk kez aynı çatı altında toplayacak olan İstanbul Fashion Days (IFD) ile tüm şehrin yaşayacağı bir moda şölenine hazırlanıyor.

İTKİB ve Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) işbirliği ile Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek olan Istanbul Fashion Days; düzenlenen basın toplantısı aracılığı ile tanıtıldı.

Toplantıda konuşma yapan İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi; "Sektör adına Türkiye'de yeni bir dönem başlattıklarını ve İstanbul Fashion Days'in moda sektörüne bir ivme kazandırırken, Türk ekonomisine de katkıda bulunacağını" belirtti.

Tanrıverdi'nin ardından söz alan MTD Başkanı Bahar Korçan ise konuşmasında; "24 yıldır sektörün gelişimi adına gönüllü olarak çalıştıklarını ancak, artık ülkemizin kültürel zenginliğinden beslenen Türk moda sektörünün birliğine ihtiyaç duyulduğunu" açıkladı.

26-29 Ağustos 2009 tarihleri arasında tarihi İTÜ Taşkışla binasında gerçekleşecek olan İstanbul Fashion Days (IFD) ana çatısı altında, üç alt etkinlik bulunuyor.

Önde gelen moda tasarımcılarımızın defile ve butik fuar organizasyonu olan İstanbul Fashion Lab, IFD çatısı altında Türk tasarımcılarının çizgilerini dünyaya yansıtırken hazır giyim firmalarımıza odaklanan Brandist ise markaların defile ve fuar platformu olacak.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter