Tasarım Gazetesi
TASARIM 192 Modern Yapılar

TASARIM 192: Modern Yapılar

Haziran 18, 2009
Tasarim 192

TASARIM dergisi bu ay "Modern Yapılar" temasıyla okuyucuları ile buluşuyor. Farklı kategorilere ait, hepsi modern bir dil konuşan 9 proje, "modern yapılar" başlığı altında projeler sayfalarında sizlerle. Tasarım ailesinin en yeni üyesi, 2 ayda bir yayınlanan e-Malzeme dergisi, 3. sayısıyla yepyeni ürünler ile dopdolu olarak Tasarım'la birlikte ücretsiz.

Ortak paydaları modern duruşları olan 9 farklı projenin içerdiği kategoriler: Ofis, müze, ofis binası, alışveriş merkezleri, rezidans, ev ve gösteri merkezi. Dünyanın farklı bölgelerinde farklı mimari ofislere ait olan ve TASARIM ismi altında buluşan bu 9 proje: Camenzid Evolution'un bir sanat eserini andıran ofis projesi "Cocoon Exclusive Office", Studio Daniel Libeskind'in bir kültür ikonu olarak tanımlanabilecek "Denver Sanat Müzesi genişletme projesi", Engel und Zimmerman'ın yan yana yükselen ama bir o kadar da bağımsız olan 2 zarif kulesi "WestendDuo", senza coffini.. yani sınırlar olmadan mottosuyla inşa edilen ATP Architects'in Atrio Alışveriş Merkezi projesi, PageSoutherland Page'in rezidans anlayışını keyfe dönüştüren "Austin City Lofts", Wermer Aisslinger imzalı mobil bir yaşam alanı "Loft Cube", mimarinin hayalgücü ile bütünleştiği görenleri hayrete düşüren bir gösteri merkezi olan Acconci Studio'nun adası "The İsland İn The Mur", Henning Larsen Spiegel medya evi için tasarladığı yeni ve teknoloji kokan ofis binası, aydınlatması, peyzajı, su oyunları ile farklı bir tecrübe yaşatan Jerde Partnership imzalı "The City 7 Mall" bu ay sizleri bekliyor.

Dergideki tasarım yolculuğu İstanbul'da sanat dünyasının heyecanlı temposu ile start alıyor. Tasarım dünyasının en güncel haberleri ile devam eden sayfalardan bazı konular; dünyaca ünlü pek çok şaire ve yazara ilham veren Moleskine Detour sergisi, Berlin'de 7 Türk "7 tepeden 7 mimar" sergisi, Sakıp Sabancı Müzesi'nde 19 yüzyıl sonu Lizbon Şehri'ni anlatan resim sergisi, İskandinav ekolünü günümüze taşıyan bir firma Nord-ist, Philippe Starck imzalı İstanbul'da yeni bir proje "yoo İstanbul".

Kasım 2009'da İstanbul'da düzenlenecek olan Urban Age konferansı ve kentler üzerine röportajda kouk Urban Age Yöneticisi Ricky Burdett. Bir diğer röportaj ise Philips ana sponsorluğunda düzenlenen "Perakende Tasarım Konferansı"na konuşmacı olarak katılan aydınlatma tasarımcısı aynı zamanda Lighting Design House kurucusu Mary Rushton Beales, Philips Pazarlama Müdürü Ayhan Şiriner ve Segment Pazarlama Müdürü Derya Ercan.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter