Tasarım Gazetesi
Material Connexion addresistanbulda

Material Connexion addresistanbul'da

Haziran 11, 2009
Dünyanın yenilikçi malzemeler konusundaki en önemli araştırma merkezi olan Material Connexion sergisi 18 Haziran- 31 Temmuz 2009 tarihleri arasında addresistanbul Ev Dekorasyon Merkezi'nde ilk defa Türk tasarım dünyası ile buluşacak.

İstanbul Design Week kapsamında ise, 10 bağımsız tasarımcı da kendi standlarında 2009'un en yeni tasarımlarını sergileyecek ve ayrıca Türkiye'nin önde gelen mimar ve iç mimarlarının arşivi tasarımseverlerin kullanımına açılacak.

Emre Arolat tarafından tasarlanan sıra dışı mimarisiyle dikkat çeken ve dünyaca ünlü trendsetter dergisi Wallpaper'ın dünya çapında perakendecilik anlayışını yeniden tanımlayan marka olarak üçüncü sıraya yerleştirdiği, addresistanbul'da 12.300 m2de 30 dekorasyon ve tasarım mağazası bulunuyor.

Kurulduğu 1997 yılından beri en yeni ve yenilikçi malzemelerle tasarım dünyasına hizmet veren Material Connexion 4 bin 500'ün üzerindeki malzeme sayısı ile mimarlar, iç mimarlar ve tasarımcılar için önemli bir başvuru kaynağı.

New York merkezli, Bangkok, Köln, Daegu (Kore) ve Milan'da şubeleri bulunan firmanın aynı zamanda online veri ve danışmanlık servisi de sunan Milan şubesi addresistanbul'da 200 ilham verici ve yenilikçi malzemeden oluşan bir sergi açacak.

Firmanın New York şubesi Operasyon Direktörü Richard Lombard ise 18 Haziran, Perşembe günü saat 16.00'da Material Connexion ile ilgili bir sunum gerçekleştirecek.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter