Tasarım Gazetesi
Mimari Aydınlatmayı Konuşuyoruz Semineri

Mimari Aydınlatmayı Konuşuyoruz Semineri

Haziran 11, 2009
Her sene farklı kavram ve konularla seminerler düzenleyen PLD - Professional Lighting Design Türkiye bu yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Aydınlatma ve Enerji Müdürlüğü işbirliğiyle yeni bir seminere imza atıyor.

IDW-design weekend '09 kapsamında gerçekleşecek, "Mimari Aydınlatmayı Konuşuyoruz" adını taşıyan seminer İtalya, İngiltere ve Amerika'dan mimari aydınlatma tasarımcılarını konuşmacı olarak ağırlıyor.

PLD Türkiye editörü Emre Güneş'in moderatörlüğünü yapacak olduğu etkinliğin açılış konuşmasını ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Aydınlatma ve Enerji Müdürlüğü'nden Muhammet Garip yapacak.

Etkinlik Mimar - Aydınlatma Tasarımcısı işbirliğini örneklendiren bir konuşma ile başlayacak.

Mahmut Hanlar, Nergiz Arifoğlu ve Korhan Şişman W Hotel projesi örneği üzerinden deneyimlerini paylaşacak.

Etkinliğe İtalya'dan katılan "Piero Castiglioni" Kurucu Ortağı Aydınlatma tasarımcısı Piero Castiglioni "(In)visible light" görünmez ışık başlıklı sunumuyla, doğru mimari aydınlatma tasarımının görünmez kahramanından söz edecek.

Jason Bruges Studio'dan Jonathan Hodges Aydınlatmanın tasarımı ve sanat arasındaki yaşadığı gelgitleri gündeme getirirken, Amerika'dan SBLD Studio Ortağı Attila Uysal ise "Institutional Buildings" yani kurumsal binalarda aydınlatma tasarımıyla ilgili bilgilerini örnekleriyle paylaşacak.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter