Tasarım Gazetesi
A24 Design Studionun Tasarladığı Stepevi Dubai Mall Mağazası Açıldı

A24 Design Studio'nun Tasarladığı Stepevi Dubai Mall Mağazası Açıldı

Haziran 4, 2009
Stepevi Dubai Mall Magazasi 01

T. İş Bankası, ECA Serel, Seranit, İstanbul Altın Borsası, Vitra gibi Türkiye'nin önde gelen firmaları için mağaza kurumsalı kimliği ve fuar standı tasarımları yapan A24 Design Studio'nun son dönem işlerinden biri de Dubai Mall'da açılan Stepevi mağazasıydı.

Her gün daha büyük, daha yüksek, daha ilginç yeni bir binanın yapıldığı Dubai'de 2008 sonunda açılan The Dubai Mall, günümüz itibarı ile "dünyanın en büyük alışveriş merkezi". Kişiye özel olarak da tasarlanabilen ve modern halılarıyla bir dünya markası olan Stepevi de, A24 Design Studio tarafından tasarlanan 200m2'lik mağazası ile Dubai Mall'da yerini aldı.

Stepevi Dubai Mall Magazasi 02

Stepevi Dubai Mall Magazasi 03

Zarif Bir Şekilde Lüks
A24 Design Studio, Stepevi için oluşturduğu mağaza konsepti dahilinde, markanın ve ürünlerin prestijli konumlandırılmasına uygun şıklıkta bir mağaza ortaya çıkardı. Mağazanın tasarımında kullanılan materyaller, aksesuarlar, renkler ve desenler, aynen zengin renk, desen ve dokulara sahip Stepevi halıları gibi göz okşuyor.

A24 Design Studio'nun tasarımcıları Nalan ve Alptekin Başkır "Tasarımlarımızda mağazayı ziyaret eden müşterilerin kendilerini huzurlu ve keyifli bir ev ortamında hissederek mağazada daha fazla vakit geçirmelerini ve ortamla duygusal bağ oluşturmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Ahşabın sıcaklığı, ortada şık ve büyük bir divan, gözü rahatsız etmeyen yumuşak ışıklandırma müşterilere satın alma sürecinde evlerinin konforunu sunuyor. Stepevi mağazası da bu yönü ile yeni bir mağazacılık anlayışına sahip" Bulunduğu ortama sıcaklık katan bir obje olan halılar, mobilyalarda kullanılan ahşap ve paslanmaz detaylar, cam gibi elemanlarlar birleşince ortaya şık ve sıcak bir atmosfer çıkıyor.

Stepevi Dubai Mall Magazasi 04

Mağazanın, alışılagelmiş halı mağazalarından çok farklı olduğu bir gerçek. Kasa, halı sergileme üniteleri gibi her halı mağazasında görülebilecek üniteler dışında, müşterinin ağırlanmasını öne çıkaran divan şeklinde oturma birimleri ve "kişiye özel" veya "projeler için" halıların tasarlanacağı bir ofis bölümü mağazayı benzerlerinden farklılaştırıyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter