Tasarım Gazetesi
Frame Türkiye 07 Barlar ve Gece Kulüpleri

Frame Türkiye 07: Barlar ve Gece Kulüpleri

Mayıs 31, 2009
Yedinci sayısıyla tasarım ve içmimarinin büyülü kapılarını açan Frame Türkiye'nin Geleceğe Bakış sayfaları yine yakın zamanda bitmiş olan ya da bitmesi planlanan projelerin 3 boyutlu çizimleri ile geleceğin ritmini yakalıyor.

Stil bölümünde 12 farklı mağaza, restoran, bar, ofis, sergi, sahne tasarımı ve okul projesi tüm incelikleriyle gözler önüne seriliyor.

Barlar & Gece Kulüpleri temalı Sunuş bölümü, dünyanın dört bir yanındaki barların ve gece kulüplerinin çekim noktalarını sizler için görünür kılan Barmania ile açılıyor. Bu bölümde aynı zamanda Türkiye'den de iki iddialı restoran-bar'a konuk oluyorsunuz; Blackk ve Supperclub. Karşılaşacağınız diğer sürprizler ise; Monolab'in insan vücudunu tüm organlarıyla konut formunda görünür kılan "Body House (Beden Ev") projesi, Haunting Dogs Full of Grace'in "Boijmans Van Beuningen Müzesi"ni tüm detaylarıyla dönüştüren farklı yenileme konsepti, Clive Wilkinson Architects'in şehir efsanaleri niteliğindeki "JWT New York" ofis projesi, PARA-Project'in maskenin ardını sunan "Phillip Lim" mağazası, Jean Nouvel'den yüzme cenneti niteliğindeki havuz projesi "Les Bains Des Docks" ve Tülin Kıran'ın gri, sarı ve yeşilin uyumunu sunan "Vizyon İstanbul" ofisi.

Derginin son bölümü olan Ürünler, Yael Mer ve Shay Alkalay'ın (Raw Edges) ekspresyonist tasarım diline dair bir portreyle karşılıyor sizleri. Bu bölümde ayrıca, mobilya üretim sürecinin tüm aşamalarını gözler önüne seren Venüs Sandalye ve basit malzemelerin ölçek dışı bağlamlarda uygulanması ile nelere tanıklık edebileceğimizin göstergesi LucyandBart projeleri inceleniyor.

Türkiye'nin tasarım ve mimarlık ortamını da yansıtan Frame Türkiye, bu ay NORD-IST ile İskandinav ekolünü mekanlarınıza taşıyor, Alper Böler ile tasarımda fraktal yaklaşımlara göz atıyor ve tasarım dünyasının Terminal'ine konuk oluyor. Aydınlatma ve seramik sektörlerinin yeniliklerini de okuyucularıyla buluşturan Frame Türkiye'nin bu ayki dosya konuları, baharın gelişiyle canlanan bahçelerinize yönelik benzersiz alternatifler sunan "Bahçe Mobilyaları Kataloğu" ile siyahın asaletini Siyah Güzellikler başlığıyla gözler önüne seren "Elektrikli Mutfak Aletleri".
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter