Tasarım Gazetesi
Arçelik Beko ve Blomberg Markalarıyla 7 Adet Plus X Ödülüne Layık Görüldü

Arçelik, Beko ve Blomberg Markalarıyla 7 Adet Plus X Ödülüne Layık Görüldü

Mayıs 28, 2009
MDND 1880Avrupa'nın en prestijli teknoloji ve tasarım yarışmalarından biri olan Plus X yarışmasında, Arçelik A.Ş. 7 adet ödüle layık görüldü. Beyaz eşya dalında yenilikçilik, ergonomi, kullanım kolaylığı, tasarım, ekoloji ve/veya fonksiyonellik olmak üzere beş farklı kategoride ödül dağıtılan Plus X yarışmasının Köln'de düzenlenen töreninde; Arçelik A.Ş.'nin Beko markası üç farklı , Blomberg markası dört farklı ürünle ödül kazandı.

Beko üç farklı ürünüyle Plus X ödülü aldı
Kullanımı kolay arayüzü, fonksiyonları ve enerji verimliliği açısından A-%20 (A sınıfından %20 daha az enerji harcama) özellikte olması ile öne çıkan WMD 78142 SD çamaşır makinesi kullanım kolaylığı ve ekoloji dallarında Plus X ödülünün sahibi oldu.

Arayüzünde oluşturulan yeni kullanım senaryosuyla, makine çalışırken kullanılmayan butonların gizlendiği DSFN 1530 bulaşık makinesi kullanım kolaylığı ödülüne layık görüldü.

Hollandalı Well Design ve Arçelik Tasarım Ekibi'nin ortak çalışması olan, inox ve cam malzemenin orantılı kullanımının şık bir görünüm kattığı OIM 25502 X ankastre fırın, tasarım dalında ödül aldı.

Blomberg dört farklı ürün ile Plus X ödüllerini silip süpürdü
Kullanımı kolay arayüzü, fonksiyonları ve enerji verimliliği açısından A-%30 (A sınıfından %30 daha az enerji harcama) özellikte olması ile ödüle layık görülen WNF 8428 A çamaşır makinesi kullanım kolaylığı ve ekoloji dallarında Plus X ödüllerini topladı.

GLN 9220 E

GLN 9220 E bulaşık makinesi, full inox görünümü ile tasarım, önüne yerleştirilen program takip ledleri ile de kullanım kolaylığı ödülüne layık görüldü.

Arçelik Tasarım Ekibi'nin buzdolabına farklı bir açıdan yaklaşımı sayesinde şık ve sıradışı bir görünüme kavuşan mirror buzdolabı MDND 1880, tasarım dalında Plus X ödülünün sahibi oldu. Arçelik Mühendisleri'nin geliştirdikleri kendi sınıfında dünyanın en az enerji tüketen no-frost buzdolabı (A++) olması özelliği ile de ekoloji dalında da ödüle layık görüldü

BEO 9576 X ankastre fırın, eşsiz güzellikteki cam ve inox görünümü ile Plus X tasarım ödülüne layık bulundu.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter