Tasarım Gazetesi
Galatamoda Modası

Galatamoda Modası

Mayıs 27, 2009
GalatamodaGalatamoda'nın Galata Meydanı'ndaki dördüncü buluşması 3-7 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Moda Tasarımcıları Derneği ve Beyoğlu Belediyesi'nin birlikte hayata geçirdiği etkinlik Galata Kulesi ve etrafında, yaklaşık 750 m2 alanda kurulacak stantlarda hayat bulacak.

Festival için kurulacak stantlarda kıyafetten kırtasiye ürünlerine; ismi kamuoyunca tanınmış tasarımcıların ve yıldızı parlayan genç tasarımcıların ürünleri, özel fiyatlarla sunulacak. Tasarıma ve tasarımcıya destek veren tekstil firmaları da Galatamoda moda festivali içinde özel sergileme alanları ile yer alacak.

Festival alanında her gün tasarımcıların özel olarak organize ettiği buluşmalar gerçekleştirilecek. Ayrıca Power FM DJ'leri gün boyunca müzik yayını yapacak. Yine İstanbul yeme-içme sahnesinin beğenilen markaları, festivalin sokak konseptine uygun olarak tasarladıkları stantlarıyla mola vermek isteyen izleyicileri stantlarında ağırlıyor olacak. İstanbul'un gelenekselleşmiş sokak lezzetleri; simitçi, pamuk helvacı, mısırcılar da festival alanı çevresinde yerlerini alacak.

Her yıl artan miktarda ziyaretçinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe bu yıl 10.000 ziyaretçinin katılması bekleniyor. 3 günlük bir etkinlik olarak yola çıkan Galatamoda'nın süresi, geçtiğimiz yıllarda ziyaretçilerden gelen yoğun ilginin ardından 5 güne çıkarılmıştı.

Galatamoda'ya Bahar Korçan, Arzu Kaprol, Ezra- Tuba Çetin, Simay Bülbül, İdil Tarzi, Hatice Gökçe, Mehtap Elaidi, Gamze Saraçoğlu, Müge Ersin, Sertaç Delibaş, Aslı Güler, Özlem Kaya, Özgür Masur, Elif Cığızoğlu, Ayşe Deniz Yeğin, Yasemin Özeri, Bihter Aida Pekin, Niyazi Erdoğan, Zeynep Erdoğan, Berna Canok Özay, Ayşe Brav, ÖZlem Ahıakın, Zeynep Tosun, Mine Kerse, Öykü Thurston, Müge Alkan, Rana Canok, Hakan Yıldırım, Gül Ağiş, Özlem Süer katılıyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter