Tasarım Gazetesi
Grafik Ürünleri Sergisinde 46 Ödül

Grafik Ürünleri Sergisinde 46 Ödül

Mayıs 27, 2009
GMK Grafik Urunleri Sergisi 01

Grafikerler Meslek Kuruluşu'nun her yıl düzenlediği Grafik Ürünler Sergisi'nin 28.'si bu yıl Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleşti. Kitap, kitap kapağı, logo, kurumsal kimlik, kültürel afiş, ticari afiş, tanıtım eşyası gibi 26 kategoriden oluşan sergiye 105 tasarımcı, 500'e yakın iş ile katıldı. 4 Mayıs - 17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen sergide 46 ödül sahiplerini buldu.  

Grafikerler Meslek Kuruluşu tarafından Türkiye'de grafik tasarımın tüm dallarında gerçekleşmiş ürünleri sergilemek, değerlendirmek ve bu yolla grafik tasarımın gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla 28 yıldır düzenlenen "yıldökümü" niteliğindeki "Grafik Ürünler Sergisi"nde 26 ayrı kategoride yüzlerce iş ile renklendi.

GMK Grafik Urunleri Sergisi 02

Bu yılki ana sponsorluğu Kadir Has Üniversitesi ve Kurukahveci Mehmet Efendi Mahdumları tarafından üstlenilen sergide her kategoride, katılan tüm işler içerisinde, seçici kurulların değerlendirmesi sonucu en fazla oy olan ürünler ödüle layık görüldü. Tüm kategorilerde en çok ödül kazanan tasarımcı Kaan Beyhan ise Dr. Nejat Eczacıbaşı vakfı Yılın Genç Tasarımcısı ödülünü kazandı.  

Grafikerler Meslek Kuruluşu Yönetim Kurulu Başkanı Yeşim Demir, kuruluşlarının 31. yılında, her yıl heyecanla beklenen serginin yanı sıra, bu yıl Birçok yeni projeye de odaklandıklarını belirtti. GMK Ekim ayında İstanbul'da gerçekleştirilecek AGİ (Alliance Graphique Internationale) zirvesine GMK ev sahipliği yapacak.  

Yeşim Demir, bu yıl ilk kez öğrencilerarası bir afiş yarışması düzenlediklerini, bu serginin de Grafik Ürünler Sergisi süresi boyunca izlenebileceğini belirtti.

"GMK'ya Üye Ol!" temalı yarışmanın amacının genç nesillerin GMK'ya daha yakın olmalarını sağlamak. Bu yarışmanın birinciliği ise Gökçe Çankaya'ya ait.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter