Tasarım Gazetesi
İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışma Jürisi Toplandı

İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışma Jürisi Toplandı

Mayıs 26, 2009
Immib Endustriyel Tasarim Yarisma Jurisi

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu'nun (ETMK) işbirliğiyle bu yıl beşinci kez gerçekleştirilen İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışması'nın jüri toplantısı 9 Mayıs, Cumartesi günü gerçekleştirildi. Ünlü tasarımcılar, Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu profesyonelleri, basın mensupları, Türkiye ve dünyada marka olmayı başarmış sektör kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ile İMMİB yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda birbirinden yaratıcı 353 tasarım Metal Mutfak Eşyaları, Plastik Ev ve Mutfak Eşyaları ile Elektrik - Elektronik Küçük Ev Eşyaları sektörlerinde profesyonel ve öğrenci olmak üzere altı kategoride değerlendirildi.

Sonuçları Haziran ayında açıklanacak İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları 2009'da birincilik ödülü alan tasarımlar ilk kez 3-7 Temmuz 2009 tarihlerinde Frankfurt'da gerçekleştirilecek Tendence Internationale Frankfurter Herbstmesse 2009 Fuarı'nda sergilenecek ve burada seçilecek bir tasarıma 12-16 Şubat tarihlerinde Frankfurt'da gerçekleştirilecek Ambiente Internationale Frankfurter Messe 2009 Fuarı'nda özel bir stantta sergilenme imkânı sunulacak.

Dünyanın en önemli tasarım okullarında eğitim şansı sunarak tasarımcıların uluslararası bir vizyon edinmelerine olanak sağlayan yarışmaya başvuru sayısı bir önceki yıla göre yüzde 75 oranında arttı. İMMİB Başkanlar Kurulu Başkanı ve İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı Tahsin Öztiryaki, yarışmaya olan ilginin artmasından son derece memnun olduklarını belirtti. Özellikle ekonomik krizin etkilerinin her an ağırlaştığı şu dönemde tasarımın öneminin daha çok anlaşıldığının altını çizen Öztiryaki, krizden çıkmanın markalaşmadan, markalaşmanın yolunun ise tasarımdan geçtiğini ifade etti.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter