Tasarım Gazetesi
İMMİB Sanayici ile Tasarımcıyı İdeal Home Fuarında Buluşturuyor

İMMİB Sanayici ile Tasarımcıyı İdeal Home Fuarı'nda Buluşturuyor

Mayıs 14, 2009
Ev modasında yeni trendlerin ve markaların tüketiciyle buluşacağı, sektörün en önemli fuarlarından biri olan İdeal Home Fuarı, 14-17 Mayıs 2009 tarihleri arasında Tüyap Fuar Merkezi'nde gerçekleştiriliyor. Ev tekstilinden mobilyaya, halıdan hediyelik eşyaya, elektrikli ev aletlerinden mutfak ürünlerine kadar birçok ürünün sergileneceği İdeal Home Fuarı'nda İMMİB (İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri) standı ise tasarımcı ile sanayicinin buluşmasına ev sahipliği yapıyor.

Fuarda geçen yıl yapılan yarışmada ilk üçe giren tasarım ürünlerinin prototipleri sergilenerek, hem sanayicilerin hem de tüketicilerin beğenisine sunuluyor. İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları, geçen yıl 4 ürün grubunda gerçekleştirilmişti. Her kategoride profesyonel ve öğrenci olmak üzere toplam 24 ödül verildi. Fuar ziyaretçileri işte bu 24 ödüllü tasarımın prototiplerini görüp, inceleme şansına sahip olacak. Ayrıca fuar süresince ödüllü tasarımların tasarımcıları da İMMİB standında bulunarak, katılımcılarla doğrudan iletişim kurma olanağı bulacak.

İMMİB standında, ürünleri ve portfolyolarıyla kendini tanıtmak isteyen tasarımcılara da yer verilerek, tasarımcıyla sanayiciler yanı sıra tüketicilerin de buluşması sağlanacak. İMMİB standında düzenlenecek seminerlerde ise tasarımın farklı boyutları ele alınacak. Orhan Irmak "Marka ve Ambalaj Tasarımı", Oya Akman ise "İnovatif tasarım ve küresel pazarda yeni trendler" konulu bir sunum yapacak.

İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışması'nın ödüllü tasarım ve tasarımcılarını, serbest katılan tasarımcılar ve çalışmalarını, İdeal Home Fuarı'nın 3'üncü hall, 327 ve 328'inci alanlarında yer alan İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları Standı'nda izleyebilirsiniz.

Seminer Programı

16 Mayıs 2009 Cumartesi
İdeal Home Fuarı 3'üncü hall, 327 ve 328'inci alanlar "İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları Standı"

14.00 - Orhan Imak - Marka ve Ambalaj Tasarımı
Marka'nın önemi
Ambalaj tasarımı ve kapsamı
Ambalaj tasarımı sürecinin yönetimi
Başarılı ambalaj tasarımı örnekleri


15.00 - Oya Akman - İnovatif Tasarım ve Küresel Pazarda Yeni Trendler
Tasarımcı- Sanayici işbirliğine örnekler
Gelecekte ürün tasarımı ve pazarlama yönelimleri
Endüstriyel tasarım ve teknolojinin gelişmesinin ülke ekonomisi ve ihracat potansiyeli üzerine etkileri

©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter