Tasarım Gazetesi
VitrA Karo için Tasarlanan Yaratıcı Çözümler Tasarımın Karokökü Sergisinde Buluştu

VitrA Karo için Tasarlanan Yaratıcı Çözümler Tasarımın Karokökü Sergisinde Buluştu

Mayıs 9, 2009
Tasarimin Karakoku 01

Türkiye'nin ünlü mimar ve iç mimarları, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu kuruluşlarından VitrA Karo için, yeni mekan çözümleri ve farklı kullanım alanları tasarladı. Ünlü mimarların ve ofislerinin, VitrA Karo'nun mozaikten havuzlarda kullanılan tamamlayıcı parçalara kadar uzanan geniş ürün gamıyla tasarladıkları farklı ve yaratıcı uygulamalar, Sadık Karamustafa'nın küratörlüğünde "Tasarımın Karokökü" sergisinde buluştu. Tasarımı Karamustafa Tasarım tarafından gerçekleştirilen serginin açılışına; projede yer alan mimar ve iç mimarlar ile tasarım dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Bir teknolojik ürün olan karonun, tasarımın süzgecinden geçip nihai ürün olarak gelişimine tanıklık etmek amacıyla düzenlenen sergi için, Türkiye'nin önde gelen mimar, iç mimar ve tasarım grubundan, VitrA karoyu kullanarak nesneler ya da mekanlar tasarlamaları istendi. Davet edilen mimar ve iç mimarlar; havuz karosundan bar ünitesi, ahşap dokulu seramik karodan baza ve yatak başı, cam karodan aydınlatma ünitesi, yer karosundan oturma ünitesi ve rahle, mozaik karodan organik formlar üretmek gibi yaratıcı ve etkileyici çalışmalara imza atarak, sergiyi tasarım şölenine dönüştürdü.

Tasarimin Karakoku 02

Sergiyle ilgili bilgi veren VitrA Karo Genel Müdürü Zeki Şafak Ozan, "VitrA Karo olarak, dünyadaki moda akımlarından ve yeni yaşam alışkanlıklarından yola çıkarak hazırladığımız koleksiyonlarla, boyutları 1x1 cm ile 60x120 cm arasında değişen seramik ve porselen karo çeşitlerimizle mimarlar ve iç mimarlar için farklı kullanım alanlarına yönelik komple çözümler sunuyoruz. Türkiye'de çok önemli projelere imza attığımız mimarlık ve tasarım ofislerinin bir bölümü ile geliştirdiğimiz bu proje bizi çok heyecanlandırdı. Karamustafa Tasarım ofisinin çok başarılı bir kürasyonla bir araya getirdiği mekan ve objelerde, sergide de görülebileceği gibi, yaratıcılık ve inovasyonda sınır yok. VitrA Karo olarak projeye emek veren herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi.

9 - 13 Mayıs 2009 tarihleri arasında Kanyon B2 katında izlenebilecek Tasarımın Karokökü sergisinde yer alan mimarlar, mimarlık ve tasarım ofisleri:

Hakan Helvacioglu
Hakan Helvacıoğlu H2C Interior Design&Consulting Services

Caglayan Tugal
Çağlayan Tuğal T Mimarlık

Dara Kirmizitoprak
Dârâ Kırmızıtoprak Dârâ Kırmızıtoprak Mimarlık

Gokhan Avcioglu
Gökhan Avcıoğlu GAD Architecture

Kurtul Erkmen Gurhan Bakirkure
Kurtul Erkmen, Gürhan Bakırküre K&G Mimarlık

Barbara Pensoy
Barbara Pensoy Atelye 5

ZF Design
Zeynep Fadıllıoğlu ZF Design

Sefer Caglar Seyhan Ozdemir
Sefer Çağlar, Seyhan Özdemir Autoban

Emir Uras Durmus Dilekci
Emir Uras, Durmuş Dilekçi Uras & Dilekçi

Levent Cirpici Atilla Kuzu
Levent Çırpıcı ZOOM TPU
Atilla Kuzu ZOOM TPU

Mustafa Toner Toner Mimarlık
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter