Tasarım Gazetesi
Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışmasına Başvurular Sürüyor

Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'na Başvurular Sürüyor

Mayıs 6, 2009
Türkiye mobilya sektörüne her yıl yeni tasarımcı adaylarını ve özgün tasarımları kazandıran Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'na başvurular sürüyor.

Her yıl büyüyen, 7.5 milyar dolar pazar hacmine ulaşan, ülke ekonomisine cari açık verdirmeyen mobilya sektörü, küresel pazardaki iddiasını tasarımla güçlendirdiğini, bu yarışma ile bir kez daha vurgulayacak.

Son başvuru tarihi 20 Temmuz 2009 olan yarışmada ödül alan tasarımcılara toplam 104 bin TL'lik para ödülü, iş ve staj olanakları, yurtdışı fuarlara katılım imkanı sunuluyor.

Bu yıl ilk kez tasarım alanında çalışan ya da bu konuda eğitim almış profesyonellerin katılabileceği "Engelliler için Ev Mobilyası Tasarımı" kategorisine yer verilen yarışmanın ödül töreni Kasım 2009'da gerçekleştirilecek.

Üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Mobilya Dekorasyon ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği bölümlerinden başvuruların alınacağı yarışmanın "Engelliler için Ev Mobilyası Tasarımı" kategorisi ise, tasarım alanında eğitim almış veya bu alanda çalışan herkesin başvurusuna açık olacak.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter